Coinbase oferuje natychmiastowe wypłaty | Wiadomości | CrypS.

Coinbase oferuje natychmiastowe wypłaty

Mariusz Przepiórka
pierwsze kroki na giełdzie kryptowalut coinbase - dowiedz się jak przejść przez weryfikację i kupić na niej pierwszego bitcoina

Kryptowalutowa giełda Coinbase poinformowała, że wprowadza możliwość natychmiastowych wypłat. Usługa dostępna jest w blisko 40 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i większości krajów Europy.

Klienci w tych krajach mogą dokonywać natychmiastowych wypłat za pomocą karty płatniczej VISA powiązanej z rachunkiem giełdowym. Klienci w USA mogą również wypłacać pieniądze za pomocą kart Mastercard. Dokonując wypłaty, użytkownicy giełdy Coinbase mogą wybierać pomiędzy standardowymi i błyskawicznymi metodami wypłaty. Mogą również podejrzeć, ile czasu zajmie wypłata w zależności od wybranej metody, a także jaką wysoką prowizję będą musieli zapłacić.

Terry Angelos, szef globalnego działu fintech Visa, przyznał, że umożliwiając dokonanie wypłaty w czasie rzeczywistym we współpracy z Visa, giełda Coinbase zapewnia swym użytkownikom szybsze, łatwiejsze i bardziej spójne korzystanie z tego rodzaju usługi. Dzięki temu będą oni mogli w mgnieniu oka zamienić swoje kryptowaluty na waluty fiducjarne i dokonać płatności w ponad 60 mln punktów, w których dostępna jest płatność kartą Visa.

W podobnym tonie wypowiedziała się Sherri Haymond, wiceprezes Digital Partnerships w Mastercard. Haymond przyznała, że klienci poszukują obecnie możliwości płatności w czasie rzeczywistym, które są dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Dzięki współpracy z Mastercard na terenie USA, klienci giełdy we wspomniany wcześniej sposób będą mogli zamienić kryptowaluty na waluty fiducjarne i dokonać płatności w każdym miejscu, które akceptuje kartę Mastercard.

Nawet 2% prowizji za wypłatę

Spółka podkreśla, że rozumie jak ważny dla klientów jest błyskawiczny dostęp do środków, i zapewnia, że będzie pracować nad kolejnymi możliwościami szybkiej wypłaty środków z rachunku giełdowego. Klienci dokonujący błyskawicznej wypłaty w USA zapłacą prowizję w wysokości 1,5%, jednak nie mniej niż 0,55 USD. W przypadku klientów z Wielkiej Brytanii i unii Europejskiej Coinbase naliczy prowizję w wysokości nawet 2%.

pierwsze kroki na giełdzie kryptowalut coinbase - dowiedz się jak przejść przez weryfikację i kupić na niej pierwszego bitcoina
reklama
reklama