Coinbase dodaje wsparcie dla Apple Pay i Google Pay | Wiadomości | CrypS.

Coinbase dodaje wsparcie dla Apple Pay i Google Pay

Zerelik Maciej
Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę

Giełda Coinbase ogłosiła wczoraj integrację swojej karty debetowej z Apple Pay i Google Pay. We wtorkowym poście na blogu , Coinbase napisała, że integracja „jeszcze bardziej ułatwi wydawanie kryptowalut w domu i w podróży”.

Coinbase niedawno uruchomiła własną kartę debetową Visa, która oferuje 4-procentowy krypto cashback za wszystkie zakupy. Użytkownicy mogą otrzymać 1% w Bitcoinie lub 4% w Stellar Lumens. Pomimo cashbacku opłata od każdej transakcji wynosi aż 2,75%. Karta pozwala klientom wydawać wiele różnych kryptowalut, a klienci mogą uniknąć opłaty jedynie płacąc stablecoinem USDC.

Fizyczna karta jest już dostępna dla klientów w UK i Europie. Póki co, amerykanie nadal znajdują się na liście oczekujących. Coinbase potwierdziło jednak, że zarówno Apple Pay, jak i Google Pay będą dostępne dla zatwierdzonych klientów nieposiadających fizycznej karty.

Jest to jedna z wielu popularnych ofert, która wypełnia lukę między kryptowalutami a płatnościami w świecie rzeczywistym. Jednak niewielu spośród jej konkurentów zintegrowało usługi Apple Pay i Google Pay.

Ogłoszenie następuje po ostatnich ruchach PayPal, które pozwolą klientom wydawać i wypłacać ich kryptowaluty. Jest to także kolejny krok w kierunku masowej adopcji kryptowalut do codziennych płatności.

Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę
reklama
reklama