Coinbase celuje poza Amerykę, ze względu na prawo podatkowe w USA | Wiadomości | CrypS.

Coinbase celuje poza Amerykę, ze względu na prawo podatkowe w USA

Zerelik Maciej
giełda kryptowalut coinbase

Coinbase, największa amerykańska giełda kryptowalutowa, uważa, że inne kraje są o wiele bardziej otwarte w zakresie regulacji i opodatkowania krypto niż Ameryka…

Lawrence Zlatkin, dyrektor ds. podatkowych w Coinbase, podczas panelu Unitize, w dniu 7 lipca , podzielił się poglądami giełdy na temat podatków i globalnego rynku kryptowalutowego. Dołączyła do niego starszy doradca podatkowy Fidelity, Jessica Reif-Caplan, oraz Rob Massey z firmy Deloitte.

Brak przejrzystości w zakresie opodatkowania kryptowalut

Podczas dyskusji prelegenci podkreślali brak jasności w kwestii opodatkowania kryptowalut w USA. Według ekspertów podatkowych z Coinbase i Fidelity, niepewność ta wynika ze złożonego charakteru aktywów cyfrowych, jak również ogromnej ilości różnych monet.

Staking – praktyka zamrażąnia kryptowalut w celu zarabiania pieniędzy – jest tylko jednym z aspektów, który stanowi duże wyzwanie z podatkowego punktu widzenia.

„Istnieje tak wiele różnic pomiędzy różnymi cyfrowymi aktywami, a sam Staking jest skomplikowaną rzeczą do zrozumienia, jeśli nie jest się zagłębionym w branże kryptowalut”

– powiedział Reif-Caplan.

Kraje spoza USA mają bardziej dojrzałe poglądy

Podczas gdy Internal Revenue Service (IRS) od lat naciska na obywateli Stanów Zjednoczonych, aby umieszczali kryptowaluty na zeznaniach podatkowych, urząd ten musi jeszcze przedstawić kompleksowe wytyczne.

Zlatkin powiedział, że istnieje duża niepewność co do opodatkowania stakingu, ale wierzył, że IRS oznaczy zyski uzyskane z tej metody, jako transakcje podlegające opodatkowaniu.

Zlatkin dodał, że niepewność podatkowa w Stanach Zjednoczonych powoduje „odpływ kapitału do tych jurysdykcji, które mają bardziej dojrzałe poglądy na technologię cyfrową i ogólnie na aktywa cyfrowe”.

„Staking jest dobrym przykładem”, powiedział. W związku z tym, największa giełda w Stanach Zjednoczonych – Coinbase, planuje rozszerzyć swoją działalność poza rynek amerykański.

Według Zlatkina, Coinbase postrzega międzynarodowych klientów jako przyszłość, ponieważ jurysdykcje inne niż amerykańska są „bardziej otwarte”.

„Jest to dla nas model rozwoju, właśnie tam, gdzie działamy, mając dostęp do większej liczby klientów, będąc w stanie obracać większymi aktywami […] Ogólnie rzecz biorąc, większość klientów w szczególności w tej przestrzeni pochodziłaby z głównych jurysdykcji, takich jak Kanada, Wielka Brytania, UE i w Azji”.

Coinbase od pewnego czasu poświęca uwagę rozwojowi swoich rynków zagranicznych. W styczniu 2020 r. giełda powołała do życia drugą irlandzką firmę, która ma rozszerzyć usługi powiernicze giełdy na instytucje europejskie. Od 2018 r. Coinbase Custody obsługuje klientów w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech, Finlandii i Holandii.

giełda kryptowalut coinbase
reklama
reklama