Co stanowi o sile Dubaju jako światowym centrum kryptowalut? Wyjaśnia tamtejszy CEO Binance | Wiadomości | CrypS.

Co stanowi o sile Dubaju jako światowym centrum kryptowalut? Wyjaśnia tamtejszy CEO Binance

Jacek Walewski
11% mieszkańców ZEA, w tym w Dubaju, zainwestowało w kryptowaluty.

Coraz częściej mówi się o tym, że USA i ogólnie Zachód stracą czołową pozycję na rynku kryptowalut. Tę przejmie Azja. Dyrektor generalny Binance Dubai, Alex Chehade, raczej się z tym zgadza. Twierdzi, że jest wiele powodów, dla których np. Zjednoczone Emiraty Arabskie stają się centrum kryptowalut.


Zjednoczone Emiraty Arabskie to nowy dom dla kryptowalutowych firm?

CEO Binance Dubai udzielił wywiadu serwisowi Cointelegraph. W czasie rozmowy powiedział, że zauważa, że Zjednoczone Emiraty Arabskie stają się powoli nowym domem rynku blockchaina.

Binance stwierdziło, że władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich chcą ustanowić ten region jako centralny punkt dla [rynku] Web3. Próbują zdywersyfikować się z paliw kopalnych i postrzegają [kryptowaluty] jako świetny czynnik napędowy do tego

– powiedział Chehade.

Władze kraju widzą zresztą, co dzieje się na świecie. Przykładowo, USA zaczynają prowadzić coraz bardziej rygorystyczną politykę względem kryptowalutowych firm, co może zachęcić te ostatnie do szukania innych miejsc do prowadzenia działalności. Jasne przepisy dotyczące kryptowalut w Zjednoczonych Emiratach Arabskich sprawiają, że region ten staje atrakcyjny dla giełd takich jak Binance.

Binance jest tutaj [w Zjednoczonych Emiratach Arabskich], ponieważ otrzymaliśmy pewność, że możemy rozpocząć działalność. (…) Duże firmy potrzebują przewidywalności, planowania i budżetowania

– dodał CEO.

Nie chodzi jednak tylko o regulacje. Chehade wspomniał, że do kraju przenosi się wiele nowych osób, które są ekspertami.

Dwa kluczowe czynniki to to, że wielu emigrantów przenosi się tutaj z Europy i Azji, a ogólna grupa demograficzna jest również młodsza – i wiemy, że młodsi ludzie mają bardziej przychylne nastawienie, jeśli chodzi o wirtualne aktywa

– stwierdził.

Mriganka Pattnaik ma podobne zdanie

Dyrektor generalny Merkle Science, Mriganka Pattnaik, również pochwalił to, co dzieje się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jego zdaniem VARA, jako pierwszy na świecie organ nadzorujący rynek cyfrowych aktywów, zapewnia bardzo szczegółowe wytyczne dla firm działających pod jego nadzorem.

Ostatnie działania SEC, które pozwała Binance, mogą sprawić, że firmy z rynku kryptowalut, zaczną masowo uciekać do ZEA i innych liberalnych regionów.

11% mieszkańców ZEA, w tym w Dubaju, zainwestowało w kryptowaluty.reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.