Cloudflare uruchomi węzeł Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Cloudflare uruchomi węzeł Ethereum

Mariusz Przepiórka
clodflare uruchamia swój własny węzeł ethereum

Firma Cloudflare, zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym, zamierza w ciągu najbliższych kilku miesięcy uruchomić węzły walidatora Ethereum, przed oczekiwanym przejściem kryptowaluty na proof-of-stake (PoS).


Celem Cloudflare jest zbadanie wydajności energetycznej, zarządzania spójnością i szybkości sieci PoS w ramach zaangażowania w zrównoważony rozwój środowiska oraz pomoc w „tworzeniu lepszego Internetu”. Cloudflare zostało założone w 2010 roku i świadczy usługi w zakresie bezpieczeństwa sieciowego, takie jak łagodzenie skutków rozproszonych ataków typu DDoS.

Firma Cloudflare stwierdziła, że eksperymentuje z „następną generacją sieci Web3, która wykorzystuje proof of stake”, a Ethereum jest pierwszą siecią, z którą przeprowadza takie działanie. Na tym etapie wygląda na to, że połączenie i przejście na mechanizm konsensusu PoS zostanie uruchomione w trzecim lub czwartym kwartale, o ile nie pojawią się kolejne opóźnienia.

Nowy model będzie bardziej przyjazny dla środowiska

Zgodnie z poniedziałkowym wpisem na blogu, w ciągu najbliższych kilku miesięcy firma uruchomi i w pełni wykorzysta węzły walidatora Ethereum – na każdy węzeł wymagane są 32 ETH. Nie podano liczby węzłów i konkretnej daty rozpoczęcia, jednak firma wskazuje, że „zamierza uczestniczyć w badaniach i rozwoju podstawowej infrastruktury, która pomaga utrzymać bezpieczeństwo, szybkość i energooszczędność sieci Ethereum dla wszystkich użytkowników”.

„Węzły te posłużą jako poligon doświadczalny do badań nad wydajnością energetyczną, zarządzaniem spójnością i szybkością sieci” – dodano we wpisie na blogu. Firma stwierdziła, że testy są związane z jej zaangażowaniem w ochronę środowiska i pomocą w wytyczaniu drogi, „która równoważy wyraźną potrzebę radykalnego zmniejszenia zużycia energii przez technologie Web3 oraz możliwość skalowania sieci Web3”.

Cloudflare zauważa, że nadchodzące aktualizacje Ethereum znacznie zmniejszą zużycie energii, ponieważ sieć odejdzie od wymagającego pod względem środowiskowym modelu proof-of-work (PoW).

clodflare uruchamia swój własny węzeł ethereum
reklama
reklama