Cloudflare blokuje potężny atak DDoS na platformę kryptowalutową | Wiadomości | CrypS.

Cloudflare blokuje potężny atak DDoS na platformę kryptowalutową

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ddos

Na początku tego miesiąca firma Cloudflare wykryła i powstrzymała ogromny atak typu DDoS (distributed denial-of-service) na krypto launchpad – platformę do zbiórki funduszy na projekty kryptowalutowe.


Atak DDoS powoduje przeciążenie serwera, usługi lub sieci ruchem wystarczającym do zakłócenia ich działania, przez co stają się one niedostępne dla użytkowników. Od niedawna ataki DDoS polegają na wysyłaniu ogromnego ruchu przy wykorzystaniu zhackowanych systemów komputerowych lub botów. To sprawia, że są one trudniejsze do wykrycia, ponieważ ruch nie pochodzi w całości z jednego adresu IP lub lokalizacji geograficznej.

Cloudflare nie podał nazwy platformy, której dotyczył atak, mówiąc jedynie, że był to “kryptowalutowy launchpad”.

Napastnicy wysyłali ok. 15,3 mln żądań na sekundę, co według firmy było jednym z największych ataków HTTPS DDoS w historii.

Protokół HTTP (ang. hypertext transfer protocol) służy do przesyłania danych między serwerami internetowymi a stronami WWW. HTTPS to nowsza, bezpieczniejsza wersja protokołu HTTP, która szyfruje przesyłane dane i zapewnia większe bezpieczeństwo.

Menedżer produktu w Cloudflare Omer Yoachimik i inżynier systemowy Julien Desgats wyjaśnili na blogu, że ataki DDoS HTTPS wymagają większej mocy obliczeniowej do wykonania niż ataki HTTP.

W próbie ataku wykorzystano botnet składający się z ponad 6 tys. unikalnych botów. We wpisie możemy przeczytać:

Pochodził on ze 112 krajów na całym świecie. Prawie 15% ruchu związanego z atakiem pochodziło z Indonezji, a następnie z Rosji, Brazylii, Indii, Kolumbii i Stanów Zjednoczonych.

ddosreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.