Citigroup powiększy swój zespół ds. kryptowalut o kolejne 100 osób | Wiadomości | CrypS.

Citigroup powiększy swój zespół ds. kryptowalut o kolejne 100 osób

Redakcja
citigroup

Jeden z wiodących amerykańskich banków – Citigroup Inc. (Citi) – planuje zwiększyć swoje wysiłki w zakresie kryptowalut. Instytucja w tym celu zatrudni kolejne 100 osób.

Citi coraz głębiej zanurza się w świat krypto

Zgodnie z doniesieniami Bloomberga, trzecia co do wielkości instytucja bankowa w USA – Citigroup – planuje powiększyć swój zespół ds. aktywów cyfrowych, zatrudniając 100 nowych pracowników. Dział ten będzie miał również nowego szefa – Puneeta Singhvi – który będzie raportował do Emily Turner – szefowej działu rozwoju biznesu w banku. Rzecznik Citi powiedział:

Koncentrujemy się na ocenie potrzeb naszych klientów w przestrzeni aktywów cyfrowych.

Dział Singhvi opracuje strategię, która umożliwi współpracę wielu wewnętrznych operacji. Chodzi o to, aby połączyć bankowość inwestycyjną i usługi związane z papierami wartościowymi, z aktywami cyfrowymi i technologią blockchain.

Według Turner, Citi wierzy w potencjał blockchain i kryptowalut, “w tym korzyści płynące z wydajności, natychmiastowego przetwarzania, frakcjonalizacji, programowalności i przejrzystości.” Dodała ona, że jednostka ds. cyfrowych aktywów będzie również koncentrować się na “angażowaniu się z kluczowymi wewnętrznymi i zewnętrznymi interesariuszami, w tym klientami, startupami i organami regulacyjnymi.”

Wcześniej Singhvi był szefem działu blockchain i aktywów cyfrowych handlu biznesowego w Citigroup. To właśnie tam zainicjował wiele z pierwszych kroków banku w tej przestrzeni.

Historia Citi z kryptowalutami

Gigant bankowy dołączył do kryptowalut w maju, kiedy ogłosił plany udostępnienia usług handlu aktywami cyfrowymi dla menedżerów aktywów i biur rodzinnych. Itay Tuchman – globalny szef działu walutowego w Citi – zauważył, że ruch ten był podyktowany szybkim wzrostem zainteresowania klientów tą klasą aktywów.

Kilka miesięcy później, instytucja finansowa zaczęła rozważać handel kontraktami terminowymi na Bitcoina na Chicago Mercantile Exchange (CME). Rzecznik Citi powiedział jednak, że inicjatywa ta będzie ostrożnie analizowana ze względu na obowiązujące wymogi regulacyjne.

citigroupreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.