Circle rozszerza obsługę USDC na pięć nowych blockchainów | Wiadomości | CrypS.

Circle rozszerza obsługę USDC na pięć nowych blockchainów

Mariusz Przepiórka
usdc delisting z wazirx

Circle, firma stojąca za drugim co do wielkości stablecoinem, ogłosiła, że wkrótce udostępni USDC na pięciu kolejnych blockchainach. Do początku przyszłego roku USDC będzie kompatybilny z sieciami Arbitrum, Cosmos, NEAR, Optimism i Polkadot.


Stablecoiny to kryptowaluty powiązane z wartością wspieranej przez rząd waluty fiducjarnej.  W przypadku USDC jest to dolar amerykański. Są one zazwyczaj w pełni zabezpieczone rzeczywistą gotówką i aktywami. Dzięki temu są chronione przed zmiennością charakterystyczną dla kryptowalut i są szczególnie popularne wśród tradycyjnych instytucji finansowych wchodzących na rynek kryptowalutowy.

– Rozszerzenie obsługi USDC w kolejnych blockchainach otwiera drzwi dla instytucji, giełd, deweloperów, które mogą wprowadzać innowacje i mieć łatwiejszy dostęp do zaufanego i stabilnego dolara cyfrowego – powiedział Joao Reginatto, wiceprezes ds. produktu w Circle.

Firma podała, że USDC powinien funkcjonować na Arbitrum, NEAR, Optimism i Polkadot do końca roku. Kompatybilność z Cosmosem ma zostać uruchomiona na początku 2023 roku. Ogłoszone rozszerzenie sprawi, że wkrótce całkowita liczba blockchainów kompatybilnych z USDC wzrośnie do 14. Token jest już obsługiwany w sieciach Ethereum, Solana, Avalanche, Polygon, TRON, Algorand, Flow, Hedera i Stellar.

Circle uruchomi protokół CCTP

Kierownictwo Circle ogłosiło również uruchomienie protokołu CCTP (protokół transakcji między blockchainami) dla USDC, który usprawni proces transakcji kryptowalutowych. Protokół będzie w szczególności pomagał programistom w tworzeniu portfeli, aplikacji i narzędzi usług finansowych, które umożliwiają bezproblemowy transfer USDC między sieciami.

– Protokół CCTP ostatecznie umożliwia funkcjonowanie USDC jako uniwersalnej warstwy płynności dolara w całym ekosystemie, zapewniając najbardziej efektywny kapitałowo sposób przenoszenia wartości w całym ekosystemie kryptowalutowym – powiedział Reginatto.

Oczekuje się, że protokół będzie dostępny na Ethereum i Avalanche do końca roku, a zgodność z innymi blockchainami ma być osiągnięta w 2023 roku.

usdc delisting z wazirxreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.