Chiny zakazują umieszczania krótkich filmów związanych z kryptowalutami w social mediach | Wiadomości | CrypS.

Chiny zakazują umieszczania krótkich filmów związanych z kryptowalutami w social mediach

Zerelik Maciej
O co chodzi w chińskim zderzeniu z rynkiem kryptowalut?

Chiński rząd kontynuuje swoją wojnę z kryptowalutami. Tym razem wycelował w powiązane z nimi krótkie filmy udostępniane w sieci.

W zaktualizowanej publikacji China Netcasting Services Association (CNSA), kraj zakazał udostępniania filmów promujących aktywa cyfrowe.

Wytyczne w ramach „Online Short Video Content Review Standard Rules (2021)” stwierdzają, że użytkownicy nie powinni udostępniać treści wizualnych promujących udział społeczeństwa w walutach cyfrowych, wydobyciu, handlu i spekulacji. W raporcie Bitcoin.com czytamy:

Inne naruszenie praw, przepisów, społecznego porządku publicznego i dobrych obyczajów może być interpretowane jako efektywne rozwiązywanie rąk chińskich regulatorów do cenzurowania prawie każdego klipu opublikowanego online.

Zakaz będzie dotyczył platform takich jak chińskiej wersji TikToka – Douyin, aplikacji do przesyłania wiadomości Kuaishou oraz platform mikroblogowych takich jak WeChat.

Warto zauważyć, że zakaz publikowania filmów związanych z kryptowalutami jest częścią 100 tematów, które zostały zakazane przez CNSA. Niektóre z nich obejmowały kwestionowanie oficjalnej historii kraju, naśladowanie przywódców politycznych, kwestionowanie ideologii Chin i omawianie faszyzmu.

Najnowsza cenzura dolewa oliwy do trwającej inicjatywy Chin, aby całkowicie wyeliminować kryptowaluty. Początkowo rząd zakazał handlu i wydobycia kryptowalut, utrzymując, że waluty cyfrowe zagrażają stabilności finansowej kraju.

O co chodzi w chińskim zderzeniu z rynkiem kryptowalut?
reklama
reklama