Chiny rezygnują z zakazu wydobywania kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Chiny rezygnują z zakazu wydobywania kryptowalut

Mariusz Przepiórka
kopalnia kryptowalut chiny

Chińskie władze potwierdziły w oficjalnych dokumentach, że wydobywanie Bitcoina nie będzie zakazane. Takie wnioski zostały wyciągnięte, gdy kopanie kryptowalut zniknęło z listy branż, które Pekin uważa za niepożądane. Analitycy za podstawę przyjęli w tym przypadku chiński Katalog Wytycznych w Zakresie Regulowania Przemysłu, który wchodzi w życie od początku 2020 roku.

W poprzedniej wersji katalogu wydobywanie kryptowalut znajdowało się wśród branż, które rząd chiński chciałby wyeliminować. Nie zmienia to jednak faktu, że kryptowaluty znajdują się pod kontrolą chińskiego banku centralnego, a inwestorzy prywatni nie mają łatwego życia.

Niedawne pozytywne słowa Xi Jinpinga na temat technologii blockchain przyniosły nagły wzrost kursu BTC. Tym razem jednak informacja o zdjęciu wydobywania kryptowalut z czarnej listy nie wpłynęła na sytuację rynkową. W Chinach ta branża jest bardzo dochodowa i z uwagi na niskie koszty energii główni gracze wciąż zlokalizowani są w tym kraju. Canaan Creative, jedna z największych firm wydobywczych Bitcoina, wkrótce ma ogłosić IPO o wartości 400 mln USD.

kopalnia kryptowalut chiny
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.