Chiński regulator ostrzega przed manipulacjami giełd kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Chiński regulator ostrzega przed manipulacjami giełd kryptowalut

Mariusz Przepiórka
chiny - chińska republika ludowa

National Internet Finance Association (NIFA) regulująca chiński rynek finansowy ostrzegła inwestorów przed narastającym ryzykiem związanym z inwestycjami w kryptowaluty. Ryzyko wiąże się z manipulacją, która jest stałym zagrożeniem dla inwestorów. Komunikat NIFA jednak zaprzecza też tezie, że kryptowaluty są bezpieczną oazą w czasach globalnej zawieruchy.

Związana z chińskim bankiem centralnym NIFA poinformowała, że zagraniczne giełdy kryptowalutowe zakłamywały wielkości swoich obrotów. Zaznaczyła również, że niektóre platformy tradingowe reklamowały kryptowaluty jako aktywa równie bezpieczne jak złoto i srebro. W efekcie wywołało to poważne straty dla inwestorów.

Zdaniem NIFA platformy tradingowe tworzyły również złudzenie dobrej koniunktury na rynkach kryptowalutowych. Osiągały to „podkręcając” swoje statystyki i korzystając z robotów zwiększających wielkość obrotu. Niektóre z giełd miały nawet całkowicie fałszować swoje dane. NIFA podkreśla też, że zdecydowana większość giełd ma siedziby poza Chinami, ponieważ w roku 2017 rząd chiński zakazał prowadzenia takiej działalności.

chiny - chińska republika ludowa
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.