Chiński regulator ostrzega przed manipulacjami giełd kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Chiński regulator ostrzega przed manipulacjami giełd kryptowalut

Mariusz Przepiórka
chiny - chińska republika ludowa

National Internet Finance Association (NIFA) regulująca chiński rynek finansowy ostrzegła inwestorów przed narastającym ryzykiem związanym z inwestycjami w kryptowaluty. Ryzyko wiąże się z manipulacją, która jest stałym zagrożeniem dla inwestorów. Komunikat NIFA jednak zaprzecza też tezie, że kryptowaluty są bezpieczną oazą w czasach globalnej zawieruchy.

Związana z chińskim bankiem centralnym NIFA poinformowała, że zagraniczne giełdy kryptowalutowe zakłamywały wielkości swoich obrotów. Zaznaczyła również, że niektóre platformy tradingowe reklamowały kryptowaluty jako aktywa równie bezpieczne jak złoto i srebro. W efekcie wywołało to poważne straty dla inwestorów.

Zdaniem NIFA platformy tradingowe tworzyły również złudzenie dobrej koniunktury na rynkach kryptowalutowych. Osiągały to „podkręcając” swoje statystyki i korzystając z robotów zwiększających wielkość obrotu. Niektóre z giełd miały nawet całkowicie fałszować swoje dane. NIFA podkreśla też, że zdecydowana większość giełd ma siedziby poza Chinami, ponieważ w roku 2017 rząd chiński zakazał prowadzenia takiej działalności.

chiny - chińska republika ludowa
reklama
reklama