Chińska policja zlikwidowała 14 milionowy krypto scam | Wiadomości | CrypS.

Chińska policja zlikwidowała 14 milionowy krypto scam

Zerelik Maciej
kryptowaluty scam

Chińska policja zlikwidowała w Wenzhou, poważny scam związany z kryptowalutami. Program ten wyłudził ponad 100 mln juanów (14,31 mln dolarów), które zostały przejęte przez władze, wraz z kilkoma luksusowymi samochodami i willami.

Według portalu Toutiao, gang działał od 2019 roku i swoje ofiary wyszukiwał poprzez grupy na telegramie. Jedną z takich grup była „Huobi Global Moving Brick Arbitrage HT Chinese Group Community”.

Złodzieje ukradli ETH, BTC i USDT

W raporcie podano, że oszuści udawali inwestorów, którzy osiągnęli zyski z „programu inwestycyjnego”.

Przestępcy mówili swoim ofiarom, że jedyne, co muszą zrobić, to wysłać swoje kryptowaluty na fałszywy adres portfela Huobi, a w zamian otrzymają większą kwotę w Huobi Token (HT). W rzeczywistości otrzymywali oni fałszywy link HT.

Mo Li, szef marketingu w HashKey Hub, napisała na twitterze, że chińska policja przechwyciła „dziesiątki tysięcy” Ethereum (ETH), Bitcoina (BTC), i Tethera (USDT).

Oszuści informowali swoje ofiary, że system gwarantuje 8% zwrotu.

Lokalne media poinformowały, że grupa oszustów jest znana z częstych wypadów do barów i klubów nocnych, w których wydają skradzione pieniądze. Podobno kiedy podróżowali po Chinach, wynajmowali w hotelach apartamenty prezydenckie, a nawet duże biurowce, w których chcieli stworzyć siedzibę dla swojej nielegalnej działalności.

Jak podała lokalna policja, póki co, ponad 1300 osób zgłosiło oszustwo, jednak dochodzenie w tej sprawie jest nadal prowadzone.

kryptowaluty scam
reklama
reklama