ChatGPT nieco zwariował i przestał działać prawidłowo | Wiadomości | CrypS.

ChatGPT nieco zwariował i przestał działać prawidłowo

Jacek Walewski

ChatGPT miał zrewolucjonizować świat. W przerwach pomiędzy jego podbijaniem miewa jednak epizody depresyjne. 21 lutego odpowiadał swoim użytkownikom bełkotem.


  • ChatGPT miewa swoje problemy. 21 lutego odpowiadał swoim userom bełkotem,
  • Program zaczął w pełni działać dopiero po 18 godzinach.

ChatGPT bełkocze

Wczoraj użytkownicy X zauważyli, że ChatGPT przez ostatnie godziny bełkotał. Zadawano mu pytanie i otrzymywano dziwne odpowiedzi.

https://twitter.com/seanw_m/status/1760115118690509168?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1760115118690509168%7Ctwgr%5Edfd1fa69f555b49309ff55405657eae417de5ac8%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fchat-gpt-artificial-intelligence-public-meltdown-open-ai

I nie, nie chodzi tylko o tzw. halucynacje. O tych ostatnich wiadomo od dawna. Mianowicie, gdy ChatGPT nie zna odpowiedzi na zadane mu pytanie, zamiast przyznać się do braku wiedzy, po prostu kłamie.

Tym razem AI nie tylko kłamała, ale po prostu bełkotała.

Użytkownik Reddita U/MR_AKIHIRO wskazał, że problem wykraczał poza odpowiedzi tekstowe. Kiedy zachęcił ChatGPT do wygenerowania obrazu „psa siedzącego na polu”, generator obrazu AI stworzył obraz kota siedzącego na… zresztą sami zobaczcie:

Obecnie program działa już dobrze. Najnowsza aktualizacja na stronie OpenAI, czyli twórców chatbota, zawiera zdanie, że „ChatGPT działa [już] normalnie”. Dodano, że problem został rozwiązany 18 godzin po pierwszym zgłoszeniu owego bełkotu supportowi. Nie wiadomo, co dokładnie się stało.

Problem z AI

Powyższe pokazuje, że całkowite przestawienie się na chatboty nie jest mądrym posunięciem. Tym bardziej, że naprawienie ChatGPT potrwało aż 18 godzin. Wyobraźmy teraz sobie, że jakaś firma oparła swoją obsługę klienta na tego typu bocie.

Lub jeszcze gorzej: portal newsowy postanowił pisać artykuły na bazie chatbota AI. W momencie awarii, jaką opisałem powyżej, pojawia się spory problem. Jeszcze gorzej sytuacja wyglądałaby, gdyby procesy takie zautomatyzowano i na portale trafiały teksty bez korekty, a od razu wyprodukowane przez AI.

Nie jest to zresztą pierwsza awaria ChatGPT. W lipcu 2023 r. narzędzie oparte o sztuczną inteligencję nie działało zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i w wydaniu na smartfony.

Liczba zgłoszeń wskazuje na to, że awaria jest globalna. ChatGPT nie działa zatem również w Polsce, choć najwięcej zgłoszeń pochodzi z największych miast USA

– podawał wtedy polski portal dobreprogramy.pl.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.