CEO Nvidia: ChatGPT największym osiągnięciem w dziedzinie obliczeń | Wiadomości | CrypS.

CEO Nvidia: ChatGPT największym osiągnięciem w dziedzinie obliczeń

Redakcja
chatgpt

CEO Nvidii Jensen Huang nazwał ChatGPT “momentem iPhone’a” dla AI i powiedział, że chatbot “zdemokratyzował obliczenia”.


Odpowiadając na pytanie studenta z UC Berkeley, biznesmen podzielił się swoimi przemyśleniami na temat technologii. Jensen zauważył, że narzędzie w krótkim czasie wzbudziło duże zainteresowanie. Według niego to dopiero początek wielu innych.

Kiedy ostatni raz widzieliśmy tak wszechstronną technologię, która może rozwiązywać problemy i tak często zaskakuje ludzi?

Jako przykłady podał zdolność chatbota do komponowania wierszy, wypełniania tabel, uruchamiania zapytań SQL i pisania kodu w Pythonie.

Oczywiście jest wiele rzeczy, których nie może zrobić dzisiaj, ale kiedyś w przyszłości na pewno to zrobi.

Biznesmen nazwał pojawienie się ChatGPT “momentem iPhone’a” w AI.

To czas, kiedy wszystkie pomysły w dziedzinie komputerów przenośnych połączyły się w produkt, który wszyscy po prostu kochają.

Huang starał się pokazać szerokość zastosowania technologii w życiu codziennym. Według niego dzięki API chatbot będzie mógł współpracować z programami do przetwarzania danych, edytorami zdjęć i wideo, narzędziami muzycznymi i kreatywnymi.

Szef Nvidii pochwalił również popularność chatbota. Według niego, 60 dni, w których ChatGPT zyskał ponad 100 milionów użytkowników, pokazuje wysoką prędkość rozprzestrzeniania się technologii.

ChatGPT jak Javascript, iPhone czy Spotify

Huang poszedł jeszcze dalej i porównał powstanie conversational AI do powstania przeglądarek, Javascript, iPhone’a czy Spotify.

Nawiązując do rozwoju informatyki w ciągu ostatnich 40 lat, biznesmen zauważył rosnącą złożoność programowania. Według niego Modele AI pomogą sobie z tym poradzić. Stwierdził nawet, że największym osiągnięciem OpenAI jest demokratyzacja informatyki.

chatgptreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.