Changpeng Zhao krytykuje umowę Alameda Research z Voyager Digital | Wiadomości | CrypS.

Changpeng Zhao krytykuje umowę Alameda Research z Voyager Digital

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
chagpeng zhao

CEO giełdy Binance, Changpeng Zhao, skrytykował umowę firmy venture capital Alameda Research. Udzieliła ona pożyczki w wysokości 500 milionów dolarów brokerowi kryptowalutowemu Voyager Digital. W podcaście Decrypt powiedział, że “nigdy nie poszedłby na taki układ”.

18 czerwca Voyager Digital ujawnił, że firma Sama Bankmana-Fried’a pożyczyła mu 200 milionów dolarów i otworzyła odnawialną linię kredytową na 15 000 BTC (~321 milionów dolarów po kursie w chwili pisania tekstu).

Gdy broker kryptowalut złożył wniosek o upadłość, okazało się, że Alameda Research jest drugim po Three Arrows Capital (3AC) kredytobiorcą pod względem pozyskanych środków (376,8 mln USD) od Voyager Digital. Firma może polegać na tych aktywach, aby spłacić swoje zobowiązania wobec kredytodawców. Zhao skomentował tą umowę w następujący sposób:

Osobiście, a w dużej mierze także Binance, lubię bardzo proste transakcje. […] Nie lubimy umów typu: ‘Hej, jestem ci winien pieniądze, ty mi tyle oddajesz, inwestujesz we mnie, ja ci pożyczam więcej, a potem ty mnie ratujesz’. Dlaczego po prostu nie zwrócimy wszystkich pieniędzy, nie wrócimy do punktu wyjścia i nie porozmawiamy o czystym bilansie, kto komu ile jest winien?

Szef Binance stwierdził wcześniej, że transakcja z Alamedą raczej nie uratuje Voyager Digital.

Czyli 3AC jest winna Voyagerowi kilkaset milionów i bankrutuje. FTX/Alameda dają 3AC 100 mln dolarów ale nie ratują go. Alameda inwestuje w Voyagera, następnie bierze pożyczkę w wysokości 377 milionów dolarów od brokera… ok… Voyager bankrutuje. FTX nie “wykupił” ich i nie spłacił? Trudno nadążyć?

FTX ratuje branżę?

W czerwcu Bankman-Fried oświadczył, że Alameda Research podjęła wysiłki w celu złagodzenia negatywnych zmian na rynku kryptowalut w związku z problemami Celsius i Three Arrows Capital.

W niedawnym wywiadzie dla Reutersa przedsiębiorca zaznaczył, że FTX ma “kilka miliardów” na ratowanie zmagających się z problemami firm. Dodał, że wiele przedsiębiorstw zwróciło się do nich o pomoc i podkreślił, że najgorszy okres kryzysu mamy już za sobą.

Zhao powiedział również, że jest to “imperatyw”, aby chronić użytkowników i pomóc reszcie branży przetrwać. Jego zdaniem istnieją jednak “złe projekty”, których nie należy ratować.

Przypomnijmy, że według szefa Binance, giełda negocjuje udzielenie pomocy ponad 50 firmom.

chagpeng zhaoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.