Chainlink ogłosił uruchomienie stakingu. LINK rośnie o 12% | Wiadomości | CrypS.

Chainlink ogłosił uruchomienie stakingu. LINK rośnie o 12%

Zerelik Maciej

Twórcy zdecentralizowanej sieci wyroczni Chainlink zapowiedzieli wprowadzenie stakingu w drugiej połowie 2022 roku. Zespół zauważył, że to posunięcie zwiększy bezpieczeństwo ekosystemu w miarę jego rozwoju.


We wpisie na blogu możemy przeczytać:

W miarę jak Chainlink nieustannie integruje się z nowymi blockchainami i włącza obsługę nowych usług opartych na wyroczni, ważne jest, aby poprawić bezpieczeństwo sieci, tak aby odpowiadało ono rosnącej wartości aplikacji. […] Staking jest kluczowym mechanizmem, który przyniesie nowy poziom bezpieczeństwa kryptowalutowo-ekonomicznego w Chainlink, gdzie nagrody i kary zachęcają do prawidłowego działania sieci.

Zgodnie z oświadczeniem, mechanizm stakingu będzie realizował „cztery długoterminowe cele”:

  • Zwiększenie bezpieczeństwa sieci i zapewnienie użytkownikom pewności;
  • Zapewnienie zaangażowania członków społeczności w działania sieci Chainlink;
  • Generowanie i dystrybucja nagród dla stakerów;
  • Stworzenie struktury reputacji do wybierania węzłów w zdecentralizowanych sieciach wyroczni.

Jak twierdzą twórcy, pierwszym etapem jest stworzenie „solidnej i prostej podstawy do zbierania opinii”. Z czasem zakres działania mechanizmu będzie się rozszerzał, a jego struktura stanie się bardziej złożona.

Przewiduje się dwie wersje mechanizmu. Premiera pierwszego z nich planowana jest na koniec 2022 r. W momencie uruchomienia będzie on obejmował systemy reputacji i powiadamiania dla stakerów. W przyszłości zespół wprowadzi też dodatkowe funkcje.

roadmap chainlink

Początkowa pula nagród za staking będzie ograniczona do 25 milionów LINK. W ciągu kilku miesięcy planowane jest zwiększenie jej do 75 milionów tokenów.

Mechanizm v0.1 przewiduje dla uczestników nagrodę roczną w wysokości do 5%. Po uruchomieniu kolejnej wersji nagrody za staking będą się różnić w zależności od opłat sieciowych i okresu blokady aktywów.

Kurs LINK zareagował na zapowiedź deweloperów wzrostem. W ciągu ostatnich 24 godzin token zyskał 12%, a w chwili pisania tego tekstu jego wartość jest bliska 8,4 USD.

reklama
reklama