Chainlink ogłosił uruchomienie stakingu. LINK rośnie o 12% | Wiadomości | CrypS.

Chainlink ogłosił uruchomienie stakingu. LINK rośnie o 12%

Redakcja

Twórcy zdecentralizowanej sieci wyroczni Chainlink zapowiedzieli wprowadzenie stakingu w drugiej połowie 2022 roku. Zespół zauważył, że to posunięcie zwiększy bezpieczeństwo ekosystemu w miarę jego rozwoju.


We wpisie na blogu możemy przeczytać:

W miarę jak Chainlink nieustannie integruje się z nowymi blockchainami i włącza obsługę nowych usług opartych na wyroczni, ważne jest, aby poprawić bezpieczeństwo sieci, tak aby odpowiadało ono rosnącej wartości aplikacji. […] Staking jest kluczowym mechanizmem, który przyniesie nowy poziom bezpieczeństwa kryptowalutowo-ekonomicznego w Chainlink, gdzie nagrody i kary zachęcają do prawidłowego działania sieci.

Zgodnie z oświadczeniem, mechanizm stakingu będzie realizował “cztery długoterminowe cele”:

  • Zwiększenie bezpieczeństwa sieci i zapewnienie użytkownikom pewności;
  • Zapewnienie zaangażowania członków społeczności w działania sieci Chainlink;
  • Generowanie i dystrybucja nagród dla stakerów;
  • Stworzenie struktury reputacji do wybierania węzłów w zdecentralizowanych sieciach wyroczni.

Jak twierdzą twórcy, pierwszym etapem jest stworzenie “solidnej i prostej podstawy do zbierania opinii”. Z czasem zakres działania mechanizmu będzie się rozszerzał, a jego struktura stanie się bardziej złożona.

Przewiduje się dwie wersje mechanizmu. Premiera pierwszego z nich planowana jest na koniec 2022 r. W momencie uruchomienia będzie on obejmował systemy reputacji i powiadamiania dla stakerów. W przyszłości zespół wprowadzi też dodatkowe funkcje.

roadmap chainlink

Początkowa pula nagród za staking będzie ograniczona do 25 milionów LINK. W ciągu kilku miesięcy planowane jest zwiększenie jej do 75 milionów tokenów.

Mechanizm v0.1 przewiduje dla uczestników nagrodę roczną w wysokości do 5%. Po uruchomieniu kolejnej wersji nagrody za staking będą się różnić w zależności od opłat sieciowych i okresu blokady aktywów.

Kurs LINK zareagował na zapowiedź deweloperów wzrostem. W ciągu ostatnich 24 godzin token zyskał 12%, a w chwili pisania tego tekstu jego wartość jest bliska 8,4 USD.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.