Chainalysis: lepsze regulacje mogą ograniczyć oszustwa na rynku kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Chainalysis: lepsze regulacje mogą ograniczyć oszustwa na rynku kryptowalut

Mariusz Przepiórka
chainalysis firma badająca blockchain i kryptoprzestępczość

Spółka Chainalysis opublikowała raport dotyczący nielegalnych działań w branży kryptowalut i blockchain w roku 2019. Z dokumentu wynika, że w ubiegłym roku wartość bitcoinów wysyłanych przez przestępców podwoiła się w porównaniu z 2018 rokiem. Jest to jednak zaledwie 0,08% wszystkich bitcoinowych transakcji.

Chainalysis wskazuje również, że choć ataki hakerskie na giełdy wzbudzały największe zainteresowanie mediów, to najbardziej dochodowym przestępstwem 2019 roku były oszustwa kryptowalutowe. Z danych wynika, że oszuści kryptowalutowi zarobili w ubiegłym roku niemal 4,3 mld USD. Za większą część tej kwoty odpowiada piramida PlusToken, która zagarnęła aktywa szacowane na  nawet 3 mld USD.

Poza wymienionymi działaniami przestępcy wykorzystywali kryptowaluty także m.in. do finansowania terroryzmu, ataków z użyciem złośliwego oprogramowania i omijania sankcji. Według Chainalysis receptą na ograniczenie działalności przestępczej mogą być lepsze regulacje prawne oraz lepsze stosowanie istniejących przepisów.

Pełny raport Chianalysis: „Stan przestępstw kryptograficznych 2020”

chainalysis firma badająca blockchain i kryptoprzestępczość
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.