CFTC uznaje Ethereum za towar | Wiadomości | CrypS.

CFTC uznaje Ethereum za towar

Mariusz Przepiórka
ethereum

Commodity Futures Trading Commission (CFTC) potwierdziła, że kryptowaluta Ethereum jest uznawana za towar.

Taką informację podał prezes CFTC Heath Tarbert. Po kilkumiesięcznej analizie tej kryptowaluty CFTC zdecydowała, że Ethereum mieści się w tej określonej kategorii. Ethereum jest drugą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej i także jako druga została uznana za towar. Wcześniej, w roku 2015 CFTC do tej kategorii zaliczyła Bitcoina.

Tarbert powiedział również, że CFTC ściśle współpracuje z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w zakresie ustalenia klasyfikacji kryptowalut i jednym z efektów jest właśnie decyzja, że Bitcoin i Ethereum nie są papierami wartościowymi. Co ciekawe, CFTC nie wyklucza, że w przyszłości, po spełnieniu określonych warunków, dopuści do obrotu kontrakty futures na Ethereum.

ethereum
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.