CFTC nie może znaleźć oszusta, który ukradł 147 mln USD | Wiadomości | CrypS.

CFTC nie może znaleźć oszusta, który ukradł 147 mln USD

Michał Misiura
CFTC - sąd

Benjamin Reynolds, dyrektor scamu Control-Finance jest poszukiwany przez amerykańskie służby. The Commodity Futures Trading Commission (CFTC) ma problem ze znalezieniem oszusta. 

Control-Finance znalazło się na celowniku regulatora w czerwcu zeszłego roku. Właśnie wtedy CFTC wniosło skargę przeciwko brytyjskiej firmie, oskarżając ją o nieuczciwe uzyskanie i sprzeniewieżenie 22 858,822 bitcoinów. Firma Benjamina Reynoldsa doprowadziła do strat ponad 1000 inwestorów, którzy powieżyli jej swoje środki. Control-Finance obiecywał stopę zwrotu w przedziale od 1,5% do 40% od obrotów, jednak zgodnie z ustaleniami śledczych firma nie wygenerowała żadnych zysków.

W związku z nieudanymi poszukiwaniami dyrektora scamu, amerykański sąd zdecydował o alternatywnej obsłudze pozwu. Proces będzie więc toczyć się bez Benjamina Reynoldsa. Zgodnie z medialnymi doniesieniami, CFTC usiłuje znaleźć go od 7 miesięcy.

CFTC - sąd
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.