CEX.IO składa wniosek o licencję w Singapurze | Wiadomości | CrypS.

CEX.IO składa wniosek o licencję w Singapurze

Mariusz Przepiórka
singapur bitcoin

Brytyjska giełda kryptowalut CEX.IO zamierza wejść na rynek Singapuru. Działająca już na rynku amerykańskim giełda przyznała, że złożyła wniosek o licencję umożliwiającą działalność w tym azjatyckim kraju.

Giełda zdecydowała się na taki ruch po uchwaleniu nowych przepisów przez singapurski parlament. Singapur obecnie oferuje branży kryptowalutowej jasne przepisy. W ostatnim czasie kraj przyjął również ustawę o usługach płatniczych, która pozwala firmom kryptowalutowym na ubieganie się o licencję na działalność w globalnej skali. Ustawa o usługach płatniczych (PSA) obejmuje wszystkie firmy kryptowalutowe i giełdy z siedzibą w Singapurze. Singapurska ustawa PSA jest podobna do europejskiej piątej dyrektywy w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AMLD5), która weszła w życie w styczniu bieżącego roku.

Dyrektor wykonawczy CEX.IO Konstantin Annisimov zapowiedział, że Singapur stanie się trzecim filarem giełdy i pozwoli spółce stać się prawdziwie globalną korporacją. Zdaniem Annisimova, Azja jest jednym z największych rynków dla klientów detalicznych, a Singapur prawdopodobnie jest najlepszą lokalizacją w całej Azji. Ekspansja pozwoli CEX.IO na przyspieszenie fazy rozwoju i dalsze dążenie do zajęcia pozycji w piątce czołowych graczy branży kryptowalutowej.

Nowy dyrektor azjatyckiego oddziału CEX.IO

Portal Finance Magnates ujawnił również, że na stanowisku szefa nowego biura w Singapurze CEX.IO zatrudniła Richarda Carricka, który ostatnio pracował w banku Barclays. Pełnił tam funkcję dyrektora regionalnego zajmującego się zabezpieczeniem przed przestępstwami finansowymi. Do jego obowiązków należało m.in. zapewnienie zgodności azjatyckich oddziałów banku z regulacjami FCA i lokalnymi wymogami prawnymi.

Giełda CEX.IO funkcjonuje na rynku kryptowalutowym od 2013 roku. Obecnie jest regulowana przez brytyjską FCA jako autoryzowana instytucja elektronicznego pieniądza (AEMI). Na początku działalności spółka CEX.IO nie była giełdą, a platformą służącą do wydobywania kryptowalut w chmurze.

singapur bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.