CEO piramidy CoinUp skazany na 16 lat więzienia | Wiadomości | CrypS.

CEO piramidy CoinUp skazany na 16 lat więzienia

Michał Misiura
piramida finansowa podająca się za giełdę kryptowalut - CoinUp

CEO piramidy finansowej spędzi 16 lat w więzieniu – zadecydował południowokoreański sąd. CoinUp miał być rewolucyjną giełdą kryptowalut. Okazał się przekrętem, który kosztował inwestorów 384 miliony dolarów. 

Kang-mo – założyciel CoinUp, obiecywał osobom, które zainwestują w tworzoną „giełdę”, zwrot środków oraz zysk do 200 procent. Razem ze sztabem pracowników oszukał tysiące osób, które w ramach ICO i wpłat, straciły na projekcie 450 miliardów wonów (około $384mln). Poza twórcą piramidy skazano także inne osoby, które zajmowały w niej wysokie stanowiska. Kwon i Shinmo – dyrektorzy finansowi firmy, usłyszeli wyroki 11 lat więzienia, a Yunmo – jej „gubernator”, spędzi za kratkami 9 lat. Skazano także kilka innych osób z kadry kierowniczej.

Sąd Centralnej Dzielnicy Seulu wskazał, że CoinUp był typowa piramidą finansową. Pierwsi inwestorzy mogli liczyć na większe zyski oraz pomnażać swoje korzyści zapraszając kolejne osoby. W ten sposób w ręce oszustów trafiły miliardy południowokoreańskich wonów, a fasada giełdy kryptowalut, tylko maskowała stary przestępczy schemat.

piramida finansowa podająca się za giełdę kryptowalut - CoinUpreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.