CEO Coinbase z patentem na przesyłanie Bitcoina mailem | Wiadomości | CrypS.

CEO Coinbase z patentem na przesyłanie Bitcoina mailem

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut coinbase

Brian Armstrong, CEO Coinbase, opatentował unikalną technologię pozwalającą posiadaczowi patentu na przesyłanie Bitcoinów za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wniosek patentowy został zatwierdzony 17 grudnia, po ponad czterech latach od złożenia.

Pomysł Armstronga pozwoli użytkownikom na połączenie kont pocztowych z adresami ich portfeli kryptowalutowych. Transakcja będzie stosunkowo prosta w obsłudze. Przed przekazaniem środków nadawca musi wysłać prośbę do oficjalnego konta pocztowego odbiorcy. Następnie po zatwierdzeniu prośby Bitcoiny zostaną przesłane z portfela nadawcy do portfela odbiorcy powiązanego z adresem mailowym.

Bardzo dobrą informacją jest to, że przesyłanie Bitcoinów w taki sposób będzie całkowicie bezpłatne. Jak wiemy, giełda Coinbase w ciągu 7 lat istnienia zarobiła bardzo dużo pieniędzy na samych opłatach transakcyjnych. W tej chwili patent obejmuje prawdopodobnie tylko Bitcoina, gdyż nie ma w nim mowy o żadnych innych kryptowalutach takich jak XRP lub Ethereum.

giełda kryptowalut coinbase
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.