CEO Bittrexa dołączy do zarządu StormX | Wiadomości | CrypS.

CEO Bittrexa dołączy do zarządu StormX

Zerelik Maciej
giełda kryptowalut bittrex

Bill Shihara, założyciel i dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Bittrex, dołączy do zarządu blockchainowego start-upu, mającego siedzibę w Seattle – StormX.

Zgodnie z zapowiedzią StormX, włączenie Shihary do zarządu nastąpi po tym, jak prezes zainwestuje „nieujawnioną kwotę” w najnowszej rundzie kapitałowej firmy. Jednakże, Shihara już wcześniej był „anielskim inwestorem” start-upu – pierwotnie założonego w 2015 roku jako Bitmaker – i podobno działał jako jeden z jego doradców ICO.

Prezes StormX, Simon Yu, jako jeden z powodów do optymizmu, wymienił doświadczenie Shihary, zdobyte podczas prowadzenia giełdy Bittrex. Yu powiedział, że „strategiczne doradztwo i powiązania” prezesa Bittrexa mogą pomóc w rozwoju firmy w nadchodzących latach.

StormX – kryptowalutowy cashback

Usługa platformy StormX – StormShop, przyznaje użytkownikom kryptowalutowe nagrody podczas robienia zakupów w ponad 500 sklepach partnerskich, w tym eBay, Microsoft, Walmart, Target, Samsung i GameStop. Po dokonaniu zakupu, użytkownicy mają możliwość otrzymania cashbacku w postaci Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) lub Dai (DAI).

Według StormX, ci, którzy zdecydują się na zakupy za pomocą natywnego tokena platformy – STMX, który mogą zarobić, wykonując pracę na mikrozadaniowej platformie StormX, otrzymają „dodatkowe korzyści”, w tym „do 87,5%” krypto cashback.

Firma ogłosiła, że od marca, do platformy zapisało się prawie 200.000 osób. W marcu, StormX zaczął oferować nowe usługi dla użytkowników systemów iOS i Android. Aktualne kapitalizacja rynkowa tokena STMX wynosi 13,2 mln dolarów, a jego cena 0,0019 dolarów. Oznacza to prawie 50% spadek od połowy czerwca.

Bittrex stoi w obliczu wyzwań prawnych

Bittrex jest podmiotem oskarżonym w zbiorowym pozwie, pierwotnie złożonym przeciwko firmom Tether i Bitfinex w październiku 2019 roku. Południowy Dystrykt Nowego Jorku (Southern District of New York) twierdzi, że giełda w 2017 roku – wraz z Poloniexem – planowała zwiększenie podaży stablecoina Tether (USDT), w celu podniesienia cen kryptowalut.

Powodowie oskarżają firmę Bittrex, o ułatwianie koordynacji ogromnych zleceń kupna na wielu giełdach, w celu stworzenia iluzji zalewu świeżej płynności na rynkach.

giełda kryptowalut bittrex
reklama
reklama