CEO Binance pozywa wydawcę Bloomberg Businessweek w Hongkongu | Wiadomości | CrypS.

CEO Binance pozywa wydawcę Bloomberg Businessweek w Hongkongu

Mariusz Przepiórka
Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnych

Dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao złożył pozew przeciwko wydawcy Bloomberg Businessweek w Hongkongu: spółce Modern Media CL. CZ zarzuca wydawcy zniesławienie w związku z przetłumaczonym na język chiński tytułem artykułu, który przedstawiał szefa giełdy kryptowalutowej jako prowadzącego piramidę finansową.


Pozew to efekt artykułu poświęconego Zhao, opublikowanego 23 czerwca w Bloomberg Businessweek: „Can Crypto’s Richest Man Stand the Cold?” (Czy najbogatszy człowiek branży kryptowalutowej wytrzyma kryzys?). Ale w Hongkongu Modern Media opublikował artykuł pod innym tytułem, który według przedstawiciela Zhao miał wywołać „nienawiść i pogardę” do najbogatszego na świecie miliardera kryptowalutowego: „Zhao Changpeng’s Ponzi Scheme” (Piramida finansowa Changpenga Zhao).

Zhao zażądał usunięcia artykułu, wezwał do wycofania wydania ze sprzedaży oraz do wydania zakazu dalszego rozpowszechniania publikacji przez pozwanych. Firma Modern Media już częściowo spełniła to żądanie.

Pozew także przeciwko Bloombergowi

Zhao złożył oddzielny wniosek o wszczęcie postępowania przeciwko Bloomberg LP i Bloomberg Inc. w Sądzie Okręgowym USA dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku, powołując się na „zniesławiające insynuacje” zawarte w artykule.

Zhao zakwestionował przedstawienie giełdy Binance jako „niejasnej” oraz podanie cytatu anonimowego tradera, który nazwał Binance „ogromnym, g*… kasynem”. Te stwierdzenia, według przedstawicieli szefa największej giełdy kryptowalutowej „w oczywisty sposób miały wprowadzić czytelników w błąd”, insynuując, że Zhao łamał prawo.

Dwutorowe działania prawne kontynuują agresywną strategię ochrony wizerunku Binance. W 2020 roku giełda pozwała magazyn Forbes za rzekomo zniesławiające wypowiedzi, ale w ubiegłym roku zrezygnowała z pozwu. Ponadto Zhao w 2019 roku pozwał firmę venture capital Sequoia, zarzucając jej zniesławienie.

Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnychreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.