Czy Apple otwiera się na krypowaluty? | Wiadomości | CrypS.

Czy Apple otwiera się na krypowaluty?

Konrad Juszczyk
metave

Nowa oferta pracy wskazuje na to, że gigant technologiczny nadal interesuje się kryptowalutami — przynajmniej w zakresie alternatywnych metod płatności. Apple nie wydał publicznych oświadczeń na temat swoich planów dotyczących przestrzeni kryptograficznej, jednak w społeczności zawrzało od przeróżnych spekulacji.

Apple i kryptowaluty

Dział płatności Apple poszukuje specjalisty z branży kryptowalut, który podejmie współpracę z firmą, w celu popoprowadzenia programu „płatności alternatywnych”. W ogłoszeniu o pracę Apple poinformował, że kandydaci powinni mieć dziesięcioletnie doświadczenie ogólne oraz co najmniej pięć lat doświadczenia w pracy z alternatywnymi dostawcami płatności, takimi jak portfele cyfrowe, BNPL [kup teraz, zapłać później], natychmiastowe płatności, czy kryptowaluty. Od pracownika oczekuje się pracy w pełnym wymiarze godzin w siedzibie głównej w Cupertino w Kalifornii. Gigant technologiczny podkreślił, że menedżer będzie głównym negocjatorem Apple, w sprawie alternatywnej przestrzeni płatności.

The Apple Wallets, Payments, and Commerce (WPC) poszukuje doświadczonego menedżera ds. rozwoju biznesu, który poprowadzi partnerstwo w zakresie alternatywnych płatności — napisała firma.

Gigant technologiczny od dawna utrzymuje kontrolę nad płatnościami, zwłaszcza w swoim App Store, który nigdy nie akceptował kryptowalut i zmusza wszystkie aplikacje do przestrzegania zasad Apple. Ten ściśle kontrolowany ekosystem jest przedmiotem pozwu sądowego zainicjowanego przez dewelopera gier takich jak Fortnite, czyli firmę Epic Games. Epic twierdzi, że zasady Apple naruszają przepisy antymonopolowe i hamują innowacje w zakresie płatności. Według pozywającego, twórcy aplikacji mogliby akceptować „bitcoiny lub inne kryptowaluty”, gdyby nie ograniczenia od firmy.

Mimo faktu, że Apple nie wydał publicznych oświadczeń na temat swoich planów dotyczących przestrzeni kryptograficznej, to chodzą słuchy, że platforma kryptowalut Coinbase pracuje nad tym, aby jej karta debetowa Visa była kompatybilna z Apple Pay. Firma MacRumors odkryła dowody na nadchodzącą obsługę „Apple Pay” dla karty Coinbase w kodzie aplikacji platformy w postaci niedawno dodanego zasobu o nazwie „CardGoogleApplePay”.

metave
reklama
reklama