Czy Apple otwiera się na krypowaluty? | Wiadomości | CrypS.

Czy Apple otwiera się na krypowaluty?

Konrad Juszczyk
metave

Nowa oferta pracy wskazuje na to, że gigant technologiczny nadal interesuje się kryptowalutami — przynajmniej w zakresie alternatywnych metod płatności. Apple nie wydał publicznych oświadczeń na temat swoich planów dotyczących przestrzeni kryptograficznej, jednak w społeczności zawrzało od przeróżnych spekulacji.

Apple i kryptowaluty

Dział płatności Apple poszukuje specjalisty z branży kryptowalut, który podejmie współpracę z firmą, w celu popoprowadzenia programu „płatności alternatywnych”. W ogłoszeniu o pracę Apple poinformował, że kandydaci powinni mieć dziesięcioletnie doświadczenie ogólne oraz co najmniej pięć lat doświadczenia w pracy z alternatywnymi dostawcami płatności, takimi jak portfele cyfrowe, BNPL [kup teraz, zapłać później], natychmiastowe płatności, czy kryptowaluty. Od pracownika oczekuje się pracy w pełnym wymiarze godzin w siedzibie głównej w Cupertino w Kalifornii. Gigant technologiczny podkreślił, że menedżer będzie głównym negocjatorem Apple, w sprawie alternatywnej przestrzeni płatności.

The Apple Wallets, Payments, and Commerce (WPC) poszukuje doświadczonego menedżera ds. rozwoju biznesu, który poprowadzi partnerstwo w zakresie alternatywnych płatności — napisała firma.

Gigant technologiczny od dawna utrzymuje kontrolę nad płatnościami, zwłaszcza w swoim App Store, który nigdy nie akceptował kryptowalut i zmusza wszystkie aplikacje do przestrzegania zasad Apple. Ten ściśle kontrolowany ekosystem jest przedmiotem pozwu sądowego zainicjowanego przez dewelopera gier takich jak Fortnite, czyli firmę Epic Games. Epic twierdzi, że zasady Apple naruszają przepisy antymonopolowe i hamują innowacje w zakresie płatności. Według pozywającego, twórcy aplikacji mogliby akceptować „bitcoiny lub inne kryptowaluty”, gdyby nie ograniczenia od firmy.

Mimo faktu, że Apple nie wydał publicznych oświadczeń na temat swoich planów dotyczących przestrzeni kryptograficznej, to chodzą słuchy, że platforma kryptowalut Coinbase pracuje nad tym, aby jej karta debetowa Visa była kompatybilna z Apple Pay. Firma MacRumors odkryła dowody na nadchodzącą obsługę „Apple Pay” dla karty Coinbase w kodzie aplikacji platformy w postaci niedawno dodanego zasobu o nazwie „CardGoogleApplePay”.

metavereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.