Ceny akcji firm wydobywczych wzrosły o 455% więcej niż BTC | Wiadomości | CrypS.

Ceny akcji firm wydobywczych wzrosły o 455% więcej niż BTC

Mariusz Przepiórka
firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoin Mining

Ceny akcji najlepszych publicznie notowanych firm wydobywających bitcoiny w USA prześcignęły BTC średnio o 455%. Takie informacje podał wiceprezes ds. strategii aktywów cyfrowych Fundstrat Leeor Shimron. Cytowany przez CNBC Shimron powiedział, że lepsze wyniki pojawiają się nawet wtedy, gdy firmy notują straty.

Wśród najlepszych firm wydobywających bitcoiny znajdują się takie spółki, jak Marathon Digital Holdings, Riot Blockchain, Hut8 i Hive Blockchain. Każda z nich może pochwalić się kapitalizacją rynkową na poziomie ponad 1 mld USD.

Shimron odkrył, że za każdym razem, gdy cena BTC zmienia się o 1%, cena akcji firm wydobywczych zmienia się średnio o 2,5%. Dotyczy to zarówno ruchów w górę, jak i w dół. Gdy cena bitcoina w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosła o około 900%, ceny akcji firm wydobywczych wzrosły o około 5000%. Shimron podkreślił jednak, że jeżeli rynek odwróci się od bitcoina, może to być bardzo bolesne dla firm wydobywczych, które poczyniły poważne inwestycje w sprzęt.

Co może być przyczyną tak szybkiego wzrostu popularności firm wydobywających bitcoiny? Zdaniem Shimrona, może to mieć związek z brakiem regulowanych kryptowalutowych produktów inwestycyjnych dostępnych w USA. W szczególności zwrócił uwagę na brak funduszu ETF opartego na bitcoinie.

Duże inwestycje największych firm wydobywczych

Shimron zauważył również, że cztery największe notowane na giełdzie spółki wydobywcze mogą mieć przewagę technologiczną nad mniejszymi firmami. Stwierdził, że gdy pandemia COVID-19 zakłóciła przepływy w łańcuchu dostaw na całym świecie, firmy te były jednymi z niewielu, które były w stanie zaopatrzyć się w najnowszy sprzęt wydobywczy, np. serią Antminer S19 firmy Bitmain.

Właśnie dlatego firmy obecnie działają ze stratą. – Dokonały ogromnych inwestycji kapitałowych, aby wykorzystać obecną hossę. Zwiększając możliwości operacyjne, skutecznie chronią się przed konkurencją ze strony nowych górników BTC. Zwiększyły więc swoje korzyści skali, aby utrzymać udział w rynku i uważam, że powinno to zaprocentować w przyszłości – wyjaśnia Shimron.

firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoin
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.