Cena Bitcoina odbija się po przetestowaniu poziomu 44 000 USD | Wiadomości | CrypS.

Cena Bitcoina odbija się po przetestowaniu poziomu 44 000 USD

Konrad Juszczyk
bitcoin btc

Bitcoin ochładza się po wielokrotnych próbach wejścia na poziom 50 000 USD. Z najnowszych analiz jednak wynika, że nowe rekordy wszechczasów są prawie gwarantowane, gdy nadejdzie odpowiedni czas.

Ostatnie ruchy na rynku kryptowalut

Bitcoin wzrósł o ponad 500 USD w ciągu 4 godzin po przetestowaniu poziomu wsparcia w wysokości 44 000 USD, przy czym kurs w momencie publikacji tekstu wynosi ponad 45,000 USD. Bitcoin nadal stygnie po wielokrotnych próbach przebicia poziomu 50 000 USD, jednak według niektórych ta sytuacja nie jest niepokojąca, biorąc pod uwagę popyt ze strony większych graczy.

wykres BTC po odbiciu

Akumulacja rezerw przez górników, odpływy z portfeli kryptowalutowych i wzrost niezrealizowanych zysków netto w sieci bitcoin na tle wzrostu jego ceny wskazują na efekt FOMO. Opinię tę podzielają analitycy Glassnode.

Według Glassnode odpływy netto BTC z giełd obserwuje się od początku lipca. Miesięczne stawki wahają się od 50 000 BTC do 100 000 BTC. Dla porównania w okresie maj-czerwiec odnotowano skumulowany napływ 140 000 BTC. Stały napływ kapitału jednak pozwala absorbować strumień zamówień sprzedaży. Analitycy są przekonani, że utrzymanie przepływu kapitału na obecnym poziomie stworzy podstawy do dalszego wzrostu BTC i tym samym całego rynku kryptowalut.

Odpływ BTC z giełd - Glassnode
Dane Glassnode

Warto również dodać, że dane z Messari pokazują, że w ciągu 30 dni wartość ETH wzrosła o 67,6% w porównaniu do BTC i jego 46,3% w tym samym okresie. Jednak prawdopodobnym katalizatorem wzrostu Ethereum, mógł być hard fork London, stąd ta różnica wyników.

bitcoin btc
reklama
reklama