Celsius potwierdza: wyciekły e-maile klientów | Wiadomości | CrypS.

Celsius potwierdza: wyciekły e-maile klientów

Anna Sutowicz
celsius wyciek danych

Celsius przekazał informacje o wycieku danych. Społeczność kryptowalutowa ostrzega przed phishingiem.


Na swoim koncie na Twitterze, Celsius potwierdził informacje o wycieku adresów e-mail klientów:

Zostaliśmy niedawno poinformowani przez naszego dostawcę http://Customer.io, że jeden z jego pracowników uzyskał dostęp do listy adresów e-mail klientów firmy Celsius przechowywanych na ich platformie i przekazał je stronie trzeciej.

Celsius poinformował również, że pracownik, który ujawnił dane klientów jest inżynierem platformy komunikacyjnej Customer.io. A po wykryciu incydentu został zwolniony. Liczba naruszonych adresów e-mail nie została ujawniona, podobnie jak platforma, na którą dane te wyciekły.

Jest ryzyko, czy nie?

Wydaje się, że Celsius bagatelizuje incydent twierdząc, że nie stanowi on zagrożenia:

Nie uważamy, aby ten incydent stanowił wysokie ryzyko dla naszych klientów, których adresy e-mail mogły zostać naruszone ale udostępniamy ten komunikat, aby upewnić się, że są Państwo świadomi.

Byliśmy w ciągłej komunikacji z http://Customer.io. Potwierdzili oni, że żadne inne dane związane z Celsjuszem nie zostały narażone, poza tymi zidentyfikowanymi.

Jednak społeczność kryptowalutowa zaczęła ostrzegać użytkowników przed atakami phishingowymi, które zazwyczaj występują po naruszeniu danych e-mail.

To nie pierwszy raz, kiedy e-maile klientów Celsjusza wyciekły do sieci. Podobne naruszenie danych w kwietniu ubiegłego roku spowodowało, że klienci byli kierowani na fałszywą stronę internetową podającą się za oficjalną platformę Celsius. Naruszenie danych jest częścią tego samego wtargnięcia, które miało miejsce w przypadku adresów e-mail klientów OpenSea w czerwcu tego roku.

Czym jest Phishing?

Phishing to forma inżynierii społecznej, w której wysyłane są ukierunkowane wiadomości e-mail, po to by zwabić ofiary do ujawnienia większej ilości danych osobowych albo do kliknięcia linków kierujących do stron internetowych instalujących złośliwe oprogramowanie.

celsius wyciek danychreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.