Celsius i Nexo muszą zakończyć działalność w Nowym Jorku | Wiadomości | CrypS.

Celsius i Nexo muszą zakończyć działalność w Nowym Jorku

Zerelik Maciej
nyag prokurator nowego jorku

Nowojorska prokurator generalna Letitia James nakazała dziś zaprzestania wszelkich operacji dwóm „niezarejestrowanym platformom pożyczkowym kryptowalut”. Jednocześnie zażądała, aby trzy inne przekazały informacje na temat swojej działalności do jej biura.

Kryptowalutowe platformy muszą przestrzegać prawa, tak jak wszyscy inni. Dlatego teraz zamykamy dwie z nich i zmuszamy trzy kolejne do natychmiastowego udzielenia odpowiedzi na pytania.

powiedziała James w komunikacie prasowym.

Nowojorski prokurator generalny nie wymienił w komunikacie nazw firm, których on dotyczy. Zostały one jednak zredagowane w załączonych listach. Jeden z nich nosi nazwę „Nexo Letter”, podczas gdy drugi został nazwany „Celsius Letter”. Sugeruje to, że chodzi o firmy Nexo i Celsius. Na chwilę obecną nie wiadomo, którzy pożyczkodawcy kryptowalut są jeszcze przedmiotem dochodzenia.

Portal Decrypt zwrócił się do obu firm o komentarz. Rzecznik Celsius póki co nie udzielił odpowiedzi, natomiast przedstawiciel Nexo powiedział:

Nexo nie oferuje swojego produktu zarobkowego i giełdy w Nowym Jorku, więc nie ma sensu otrzymywać C&D za coś, czego i tak nie oferujemy w NY. Ale będziemy współpracować z NY AG, ponieważ jest to wyraźny przypadek pomylenia adresatów listu. Używamy geoblokowania opartego na IP.

Niemniej jednak, NYAG oświadczył dziś:

Produkty pożyczające wirtualne waluty, o których mowa w dzisiejszych pozwach, obiecują stałą lub zmienną stopę zwrotu dla inwestorów i twierdzą, że zapewniają te zyski poprzez, między innymi, handel lub dalsze pożyczanie tych wirtualnych aktywów.

Biuro prokuratora dodało też, że platformy te oferują „oprocentowane konta”. Dlatego też, zgodnie z nowojorską ustawą Martin, zaliczają się one do kategorii papierów wartościowych. Uchwalona w 1921 roku, ustawa Martin daje NYAG szerokie uprawnienia do prowadzenia dochodzeń w sprawie oszustw związanych z papierami wartościowymi.

nyag prokurator nowego jorku
reklama
reklama