Cathie Wood mówi, jak AI i bitcoin zmienią nasz świat | Wiadomości | CrypS.

Cathie Wood mówi, jak AI i bitcoin zmienią nasz świat

Dyrektor generalna ARK Invest – Cathie Wood  – weszła ostatnio na temat bitcoina i sztucznej inteligencji, podkreślając implikacje gospodarcze obu tych zjawisk.


Cathie Wood mówi o wpływie bitcoina i AI na gospodarkę

W ostatnim poście na X (ex-Twitter) dyrektor generalna ARK Invest –  Cathie Wood – stwierdziła, że bitcoin i sztuczna inteligencja mogą pozytywnie wpłynąć na gospodarkę. W swoim tweecie wspomniała o potencjale transformacyjnym synergii AI i bitcoina, podkreślając możliwości i pozytywne implikacje, jakie obie technologie niosą za sobą i jak mogą wpływać na różne branże.

Konwergencja bitcoina i sztucznej inteligencji może zmienić sposób organizacji firm, powodując zmniejszenie kosztów i eksplozję produktywności. Byłam pod wrażeniem możliwości, jakie tworzą ci genialni przedsiębiorcy [z rynku AI i blockchaina]

– napisała.

Tematem od pewnego czasu interesuje się jej firma. ARK Invest opublikowało raport zatytułowany „Investing In Artificial Intelligence: Where Will Equity Values Surface?”.

Temat nie jest zresztą obcy ani Wood, ani jej współpracownikom. ARK od dawna inwestuje w aktywa związane z blockchainem, ale też w różne akcje związane ze sztuczną inteligencją. Spółka posiada nawet udziały w giełdzie Coinbase i firmie Robinhood, która umożliwia handel kryptowalutami i – jak niedawno się dowiedzieliśmy – jest wielorybem w sieci Ethereum.

Bycie pionierem się opłaca

We wspomnianym wcześniej raporcie podkreślono filary strategii, jaką obrało ARK Invest. Zdaniem autorów dokumentu takie, a nie inne podejście firmy przyniosło spore korzyści jej inwestorom. Przykładowo, fundusz ETF ARK Disruptive Innovation, który wyspecjalizował się w inwestowaniu w sztuczną inteligencję i inne nowoczesne technologie, osiągnął lepsze wyniki niż indeks Nasdaq 100. Mowa o rocznym wzroście na poziomie 41,2%. Choć dla fanów bitcoina może się wydać to niskim zyskiem, na rynku tradycyjnych aktywów to spory sukces.

Czy jednak Wood ma rację? Tak, fuzja blockchaina, bitcoina i sztucznej inteligencji może wywołać transformację na poziomie operacji korporacyjnych, potencjalnie zmieniając skalę produktywności i dynamiki kosztów. To zaś może potem przełożyć się na hossę na rynkach, bowiem wartości spółek będących w takim otoczeniu mocno rosnąć.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.