Cardano dołączyło do Linux Foundation jako "złoty" członek | Wiadomości | CrypS.

Cardano dołączyło do Linux Foundation jako „złoty” członek

Zerelik Maciej
cardano

Fundacja Cardano, organizacja non-profit stojąca za blockchainem Proof-of-Stake, dołączyła do Linux Foundation jako złoty członek.


Dzień wcześniej, dyrektor generalny Cardano Foundation Dirk Hondel wystąpił na konferencji Open Source Summit w Austin w Teksasie. Wziął wówczas udział w sesji pytań i odpowiedzi z twórcą Linuksa Linusem Torvaldsem, podczas której powiedział:

Wierzymy, że budowanie prężnej społeczności wokół technologii blockchain jest kluczem do jej masowego przyjęcia. Fundacja Linux posiada niezbędne kompetencje i doświadczenie do współpracy z interesującymi technologiami open-source.

Fundacja Linuks ma trzy poziomy członkostwa: srebrny, złoty i platynowy. Członkowie na każdym poziomie płacą roczne składki, które zasilają budżet organizacji. Złote członkostwo kosztuje 100 000 USD rocznie i daje możliwość zasiadania w zarządzie organizacji.

Założona w 2000 r. Fundacja Linux jest wiodącą na świecie platformą współpracy w zakresie otwartego oprogramowania, skupiającą ponad 1800 członków.

Wcześniej pojawiły się informacje, że zespół Cardano przełożył hard fork Vasil na lipiec. Oczekuje się, że wdrożenie aktualizacji zwiększy przepustowość sieci, obniży koszty transakcji i poprawi bezpieczeństwo blockchaina.

cardano
reklama
reklama