Były podsekretarz ds. terroryzmu mianowany CEO Libry | Wiadomości | CrypS.

Były podsekretarz ds. terroryzmu mianowany CEO Libry

Mariusz Przepiórka
libra facebooka zamieni się w zwykły stablecoin Regulacje

Libra Association poinformowała, że jej pierwszym CEO został Stuart Levey. To były podsekretarz ds. terroryzmu w administracji Baracka Obamy i George’a W. Busha. Zajmował się wówczas wprowadzaniem aktów prawnych w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Ostatnio Stuart Levey był dyrektorem ds. prawnych w banku HSBC. Proces wyboru nowego CEO prowadziła Katie Haun z Andreessen Horovitz, która jest jednocześnie członkiem zarządu Libra Association. W komunikacie prasowym Haun stwierdziła, że Levey cieszy się szacunkiem zarówno w administracji państwowej, jak i w sektorze prywatnym.

Może to wskazywać, że wybór ten w pewnym stopniu podyktowany jest chęcią uzyskania przychylności organów władzy państwowej dla projektu Libra. Wcześniej organizacja musiała wprowadzić pewne korekty pod naciskiem władz państwowych. Levey natomiast ma doświadczenie w zakresie finansowych regulacji, dlatego pod jego rządami realizacja projektu Libra może nabrać rozpędu.

libra facebooka zamieni się w zwykły stablecoin
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.