Giełda Bybit zamknie wszystkie chińskie konta | Wiadomości | CrypS.

Giełda Bybit zamknie wszystkie chińskie konta

Konrad Juszczyk
Giełda Bybit zamknie wszystkie chińskie konta

Bybit, popularna giełda krypto pochodnych, ogłosiła, że ​​do 15 czerwca zamknie wszystkie konta zarejestrowane na chińskie numery telefonu. Inne popularne platformy do handlu kryptowalutami również informują o zmianach dla użytkowników z Chin.

Ogłoszenie Bybit

Bybit, czołowa giełda kryptograficznych instrumentów pochodnych z siedzibą w Chinach, ogłosiła, że ​​wszystkie konta zarejestrowane przy użyciu chińskiego numeru telefonu zostaną zamknięte do 15 czerwca. Warto podkreślić, że ubiegłym roku platforma zablokowała chińskie adresy IP. Decyzja o usunięciu wszystkich kont powiązanych z chińskimi numerami telefonów, wydaje się być odpowiedzią na niedawne działania chińskiego rządu. Kroki Bybit są obecnie najpoważniejszymi spośród wielu innych platform, które albo przestały obsługiwać chińskich klientów, albo czekają na więcej informacji od władz.

Co się dzieje w Chinach?

Chiny ogłaszały przez lata wiele represji w stronę handlu kryptowalutami, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że taka działalność jest nielegalna w tym kraju. Jednak ze względu na zbliżającą się premierę cyfrowego juana ostatnie zakazy wydają się o wiele poważniejsze. Kilka dni temu Chiny zakazały obsługi transakcji  mających związek z kryptowalutami oraz skierowały swoje ostrzeżenia również do inwestorów indywidualnych, aby Ci byli ostrożni wobec ryzyka związanego z inwestycjami w kryptowaluty

Chińskiemu rządowi nie podoba się wysoce niestabilny, spekulacyjny charakter rynku kryptowalut. Władze mogą podjąć dalsze działania w celu ograniczenia lub wyeliminowania sposobów wymiany juana na kryptowaluty przez obywateli Chin. – powiedział Fan Long, współzałożyciel Conflux, chińskiej firmy blockchain

Inne znane platformy również idą za śladami Bybit. W niedzielę Huobi, duża giełda kryptowalut, powiedziała, że ​​przestanie oferować usługi powiązane z kryptowalutami nowym użytkownikom w Chinach kontynentalnych. Zawiesi również kontrakty futures, produkty notowane na giełdzie i lewarowane produkty inwestycyjne dla nowych użytkowników. OKEx, także poinformowała w poniedziałek, że jej własnym tokenem OKB nie można handlować z chińskim juanem.

Giełda Bybit zamknie wszystkie chińskie kontareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.