Brytyjski senior mógł stracić blisko 100 000 USD. Powodem był kryptowalutowy scam | Wiadomości | CrypS.

Brytyjski senior mógł stracić blisko 100 000 USD. Powodem był kryptowalutowy scam

haker-scam Scam

Pewien brytyjski emeryt mógł stracić 100 000 USD. Powodem był kryptowalutowy scam.


Oszuści, którzy chcieli okraść emeryta

Simon Hoadley to 66-letni emerytowany doradca finansowy mieszkający w East Sussex w Wielkiej Brytanii. Mimo swojego byłego zawodu mógł stać się ofiarą związanego z kryptowalutami scamu. Niewiele brakowało, a straciłby ok. 100 000 dolarów.

Hoadley, jak chyba każdy senior, chciał mieć więcej oszczędności. Myślał, że uśmiechnęło się do niego szczęście. Skontaktowała się z nim firma, która twierdziła, że składa się ze specjalistów inwestycyjnych. Doradzała mu, aby przeniósł swoje oszczędności na jej portfele i tym samym zainwestował w cyfrowe aktywa.

Senior niestety dał się skusić. Wpłacił ok. 100 000 USD. Co ciekawe, początkowo widział nawet, że jego oszczędności rosną. Problem w tym, że nagle osoba, z którą był w kontakcie, zniknęła. Przestała odpowiadać na jego wiadomości i telefony. Wartość jego aktywów zaczęła topnieć. Nie mógł z tym jednak nic zrobić.

To było okropne. Mój tata umierał na raka, a ja mieszkałem sam, ponieważ moja żona jest w placówce opiekuńczej trzy godziny drogi stąd

– powiedział Mirror Hoadley.

Poszedł do lokalnego banku, aby tam ktoś poradził mu, co ma zrobić. Zasugerowano mu kontakt z policją.

Całe szczęście finał tej historii nie jest tragiczny. Mężczyźnie pomogli prawnicy, którzy odzyskali dla niego ponad 95 000 USD. Strata nie okazała się więc bardzo duża.

Inne scamy w Wielkiej Brytanii

Gorszy los spotkał Brytyjczyka, którego nazwiska nie ujawniono. On stracił aż 200 000 USD. Dał się oszukać pewnej kobiecie, która przedstawiła się mu jako odnosząca sukcesy inwestorka ze świata kryptowalut. Miała posiadać insiderską wiedzę na temat tego, w co inwestować. Oczywiście nieszczęśnik został oszukany i stracił swoje oszczędności. Rozważał samobójstwo.

Zrozumiałem, że potrzebuję pomocy od razu i od razu poszedłem zobaczyć się z mamą. Gdybym nie miał tego wsparcia, nie byłoby mnie tutaj

– wyznał mediom.

Z kolei pewna kobieta z Nottinghamshire straciła także 200 000 USD, gdy pewien mężczyzna namówił ją do przelania mu środków na jego portfel w sieci bitcoina. Wcześniej ją uwiódł. Twierdził, że środki pomogą mu zakończyć kontrakt i być z nią w związku. Oczywiście po otrzymaniu BTC zniknął.

haker-scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.