Brytyjska policja przejęła kryptowaluty o wartości 250 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Brytyjska policja przejęła kryptowaluty o wartości 250 mln USD

Redaktor: Albert Czajkowski
Brytyjska policja przejęła kryptowaluty

Funkcjonariusze londyńskiej policji poinformowali o kolejnej dużej konfiskacie cyfrowych walut. Tym razem w ręce policji wpadły kryptowaluty o wartości około 180 mln GBP (250 mln USD).

Operacja została przeprowadzona przez Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą na podstawie informacji o przepływie środków pochodzących z przestępstwa. Konfiskata była częścią toczącego się dochodzenia w sprawie międzynarodowego systemu prania pieniędzy.

24 czerwca policjanci zatrzymali i przesłuchali 39-letnią kobietę podejrzaną w tej sprawie. Kobieta po przesłuchaniu została zwolniona za kaucją. Londyńska policja nie podała jednak bliższych szczegółów tej sprawy. Detektyw Joe Ryan zapowiedział jedynie, że spodziewa się wielomiesięcznego śledztwa. Przypomnijmy, że pod koniec czerwca londyńska policja również skonfiskowała dużą sumę kryptowalut. Wówczas było to około 114 mln GBP (około 158 mln USD). Według doniesień medialnych obie sprawy mogą być ze sobą powiązane.

Brytyjska policja przejęła kryptowalutyreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.