Brytyjscy regulatorzy uderzą w reklamy SCAM'ów | Wiadomości | CrypS.

Brytyjscy regulatorzy uderzą w reklamy SCAM’ów

Mariusz Przepiórka
uwaga na scamy

Brytyjskie instytucje Advertising Standards Authority (ASA) oraz Internet Advertising Office (IAB) uruchomiły nowy system, który będzie wykrywał i usuwał internetowe reklamy SCAM’ów. Według gazety Telegraph, system pozwoli internautom na zgłaszanie nieuczciwych reklam, w szczególności tych, które ukazują się w płatnych przestrzeniach.

Obie instytucje przyznały, że jednym z głównych powodów uruchomienia systemu są obawy związane ze wzrostem liczby oszustw, w szczególności związanych z kryptowalutami. ASA wskazała na dane udostępnione przez brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA). Wynika z nich, że w roku 2018 ofiary oszustw związanych z kryptowalutami i rynkiem Forex straciły w sumie ponad 197 mln GBP.

Dyrektor wykonawczy ASA Guy Parker powiedział w rozmowie z Telegraph, że większość reklam odpowiedzialnie informuje odbiorców, jednak drobna ich część ukazuje się z wyraźnym zamiarem przestępczym. Jego zdaniem system ostrzegawczy odegra ważną rolę w wykrywaniu tego rodzaju oszustw. Gazeta informuje również, że obie instytucje uzyskają wsparcie od cyfrowych platform reklamowych i gigantów technologicznych, takich jak Google i Facebook.

Prezes IAB Jon Mew wyjaśnił, że choć system nie usunie wszystkich nieuczciwych reklam, to z pewnością pomoże w radzeniu sobie z tym problemem. Zdaniem Mew’a, taka inicjatywa odegra ważną rolę w ulepszaniu internetowego ekosystemu zarówno dla reklamodawców, jak i konsumentów. Wskazał on również, że do wyeliminowania nielegalnej działalności kryjącej się za tymi reklamami niezbędna będzie współpraca z organami ścigania.

uwaga na scamyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.