Brytyjczyk pozbawiony 200 000 GBP w brutalnym krypto scamie | Wiadomości | CrypS.

Brytyjczyk pozbawiony 200 000 GBP w brutalnym krypto scamie

Zerelik Maciej
wielka brytania wytyczne 1

Nottinghamshire to hrabstwo Robin Hooda – ludowego banity, który okradał bogatych, aby dać biednym. Obecnie ten zalesiony region jest miejscem, w którym doszło do mniej romantycznego rodzaju kradzieży – brutalnego krypto oszustwa, w wyniku którego jeden z mieszkańców stracił 200 000 funtów (282 000 dolarów).

Według Metropolian Police, ofiara, która nie życzy sobie, aby ujawnić jej tożsamość, została oszukana w 2020 roku. Oszuści podczas internetowej rozmowy, namówili go do zainwestowania pieniędzy w fałszywą firmę maklerską, obiecując przy tym pokaźne zyski z hossy Bitcoina.

Oszuści nakłonili go również do udzielenia im zdalnego dostępu do swojego komputera. Następnie wykradli z niego poufne dane osobowe, aby zaciągnąć pożyczki na jego nazwisko. W rezultacie doszło do zastraszania i nękania. Mężczyźni pojawili się nawet w jego domu, aby odebrać gotówkę na „dalsze inwestycje”. Detektyw sierżant David Breach powiedział w raporcie policyjnym:

Doniesienia o oszustwach inwestycyjnych znacznie wzrosły od początku pandemii koronawirusa. Nie jest to zaskakujące, gdy pomyślisz, że zdecydowana większość z nas musiała przeprowadzać prawie każdy aspekt naszego życia na komputerze lub telefonie komórkowym.

Inne krypto SCAMy

Pod koniec marca informowaliśmy, że dni influencera z Instagrama, Jegara Igbara, lepiej znanego jako „Jay Manzini”, mogą być policzone. Został on bowiem oskarżony przez amerykańskie organy ścigania o oszustwo na ponad 2,5 mln dolarów. Manzini miał wyłudzać kryptowaluty od swoich obserwujących, oferując im zakup ich Bitcoinów z 5% premią.

Z kolei kanadyjska policja poinformowała, że w ciągu ostatnich czterech lat w Kanadzie nastąpił gwałtowny wzrost krypto scamów. Według Royal Canadian Mounted Police (RCMP), oszustwa powiązane z cyfrowymi aktywami wzrosły w tym okresie czasu aż o 400%.

wielka brytania wytyczne 1
reklama
reklama