Brian Brooks rezygnuje z stanowiska dyrektora generalnego Binance.US | Wiadomości | CrypS.

Brian Brooks rezygnuje z stanowiska dyrektora generalnego Binance.US

Zerelik Maciej
braian brooks occ bitcoin

Brian Brooks zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego Binance.US, spółki zależnej Binance z siedzibą w San Francisco.

Brian Brooks był dyrektorem generalnym przez trzy miesiące

Brooks został zatrudniony jako dyrektor generalny Binance.US pod koniec kwietnia, co oznacza, że pełnił tę funkcję zaledwie przez trzy i pół miesiąca. Dzisiaj, jako powód rezygnacji podał „różnice w kierunku strategicznym”. Nie rozwinął jednak głębiej tej kwestii.

Przed rozpoczęciem pracy z Binance, Brooks był znany z kierowania Urzędem Kontrolera Waluty (OCC) w ramach administracji Trumpa. Służył na tym stanowisku od maja 2020 roku do stycznia 2021 roku. Brooks został doceniony za swoje pro-kryptowalutowe stanowisko; w szczególności za to, że podczas swojej kadencji pozwolił bankom na działanie ze stablecoinami. Przed objęciem tego stanowiska rządowego pełnił również funkcję Chief Legal Officer w Coinbase, innej czołowej giełdzie kryptowalut.

Szybkie zmiany personelu

Zanim Brooks dołączył do Binance.US jako CEO, giełda była kierowana przez Catherine Coley. Coley pełniła funkcję CEO przez około półtora roku od założenia platformy.

Dzisiejsze wiadomości przypadkowo pojawiły się w momencie, gdy dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, zasugerował, że firma nieustannie poszukuje nowego dyrektora generalnego. Nie wydaje się, aby te dwa wydarzenia były ze sobą powiązane.

Szybkie zmiany pracowników raczej nie wzbudzają zaufania u osób krytykujących Binance. Jednak biorąc pod uwagę ugruntowaną pozycję firmy, nie wydaje się, aby odejście Brooksa zakłóciło jej funkcjonowanie.

braian brooks occ bitcoin
reklama
reklama