Brian Brooks rezygnuje z stanowiska dyrektora generalnego Binance.US | Wiadomości | CrypS.

Brian Brooks rezygnuje z stanowiska dyrektora generalnego Binance.US

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
braian brooks occ bitcoin

Brian Brooks zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego Binance.US, spółki zależnej Binance z siedzibą w San Francisco.

Brian Brooks był dyrektorem generalnym przez trzy miesiące

Brooks został zatrudniony jako dyrektor generalny Binance.US pod koniec kwietnia, co oznacza, że pełnił tę funkcję zaledwie przez trzy i pół miesiąca. Dzisiaj, jako powód rezygnacji podał “różnice w kierunku strategicznym”. Nie rozwinął jednak głębiej tej kwestii.

Przed rozpoczęciem pracy z Binance, Brooks był znany z kierowania Urzędem Kontrolera Waluty (OCC) w ramach administracji Trumpa. Służył na tym stanowisku od maja 2020 roku do stycznia 2021 roku. Brooks został doceniony za swoje pro-kryptowalutowe stanowisko; w szczególności za to, że podczas swojej kadencji pozwolił bankom na działanie ze stablecoinami. Przed objęciem tego stanowiska rządowego pełnił również funkcję Chief Legal Officer w Coinbase, innej czołowej giełdzie kryptowalut.

Szybkie zmiany personelu

Zanim Brooks dołączył do Binance.US jako CEO, giełda była kierowana przez Catherine Coley. Coley pełniła funkcję CEO przez około półtora roku od założenia platformy.

Dzisiejsze wiadomości przypadkowo pojawiły się w momencie, gdy dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, zasugerował, że firma nieustannie poszukuje nowego dyrektora generalnego. Nie wydaje się, aby te dwa wydarzenia były ze sobą powiązane.

Szybkie zmiany pracowników raczej nie wzbudzają zaufania u osób krytykujących Binance. Jednak biorąc pod uwagę ugruntowaną pozycję firmy, nie wydaje się, aby odejście Brooksa zakłóciło jej funkcjonowanie.

braian brooks occ bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.