Brazylijski kościół IURD: bitcoin i blockchain to dzieło szatana | Wiadomości | CrypS.

Brazylijski kościół IURD: bitcoin i blockchain to dzieło szatana

Michał Misiura
brazylijscy zielonoświątkowcy uznali bitcoina za dzieło szatana

Brazylijski odłam kościoła zielonoświątkowców naświetlił powiązania pomiędzy bitcoinem, szatanem i totalitaryzmem. Nagranie zatytułowane jako „Blockchain, Bitcoin i znak bestii!” pojawiło się wczoraj na kanale twórcy wspólnoty na YouTube.

Kościół Powszechnego Królestwa Bożego (IURD) to neo-zielonoświątkowy odłam chrześcijaństwa z siedzibą w Rio de Janeiro, który posiada 10 mln wiernych na całym świecie. Edir Macedo przewodzi mu od 1977 roku i najwidoczniej wciąż pozostaje w obiegu aktualnych trendów. Na jego kanale na YouTube, który subskrybuje 730 tys. osób, zamieszczono nagranie, które można określić jako jeden z lepszych religijnych FUD-ów w historii kryptowalut.

Długie macki blockchaina

Paradokument „Blockchain, Bitcoin i znak bestii!” zaczyna się niewinnie od przedstawienia historii kryptowalut. Pomimo pewnych błędów merytorycznych początek to dość neutralne wyjaśnienie zasad ich działania. Wszystko zmienia się jednak po 11 minucie filmu. Wówczas dowiadujemy się, że:

Chociaż blockchain jest znany jako coś zdecentralizowanego, co oznacza, że ​​nie jest pod niczyją kontrolą, jest rozwijany i wdrażany przez grupę ludzi, którzy mają dostęp do systemu w sposób, którego nie mają zwykli użytkownicy. Liczba osób, które kontrolują blockchain bitcoina, jest jeszcze mniejsza niż tych, którzy kontrolują banki. To tutaj promowana jest sztuczna inteligencja jako odpowiedź na wszelkie niepowodzenia. Dokładnie na tym polega plan szatana i znak bestii – wyjaśnia narrator.

Dalej jest tylko lepiej.

Szatański bitcoin

W rzeczywistości ta technologia zachęca nas do wyeliminowania pojęcia zaufania i wiary i zastąpienia go prostą, ludzką akceptacją danych pozbawionych jakichkolwiek elementów moralnych. Jesteśmy zachęcani do pozbycia się banków i rządów, ale to zaprowadzi nas do największego systemu totalitarnego w historii planety – słuchamy na nagraniu – Szatan zawsze manipulował ludzkością tak, aby dała mu więcej władzy i kontroli, po prostu odwołując się do naszej chciwości. Technologia blockchain i bitcoin to koń trojański najnowszej generacji. Czy to możliwe, że ten dar dla świata nie jest jedynie częścią ostatecznych przygotowań szatana do ukazania się jako bóg?

Gorąco zachęcamy do obejrzenia oryginału (zwłaszcza jeśli znacie brazylijską odmianę portugalskiego):

brazylijscy zielonoświątkowcy uznali bitcoina za dzieło szatana
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.