Brazylia zmierza w kierunku uregulowania rynku kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Brazylia zmierza w kierunku uregulowania rynku kryptowalut

Mariusz Przepiórka
brazyliza zmierza do uregulowania bitcoina i kryptowalut

Kompleksowe ramy regulacyjne dla BTC i kryptowalut w Brazylii są coraz bliższe rzeczywistości. Ustawodawcy będą promować projekty ustaw, które mają zostać wdrożone w pierwszej połowie 2022 roku. Jeśli zostaną one uchwalone, Brazylia dołączy do rosnącej listy krajów Ameryki Łacińskiej, w których kryptowaluty są akceptowane na szczeblu rządowym.

Głównym celem projektu ustawy kryptowalutowej jest utworzenie agencji nadzorującej branżę w Brazylii. Organ ten byłby odpowiedzialny za zarządzanie działalnością dostawców usług, takich jak giełdy. Zadaniem agencji byłoby autoryzowanie i kontrola funkcjonowania dostawców usług kryptowalutowych, w tym brokerów i platform wymiany.

Przepisy obejmują również przeciwdziałanie przestępczości związanej z aktywami cyfrowymi. Osobom, które w nielegalny sposób wykorzystują inne osoby za pomocą kryptowalut, groziłoby od czterech do ośmiu lat więzienia i grzywna. Ponadto, co stanowi znaczący krok naprzód dla podmiotów z branży, ustawa zwalnia osoby prawne z niektórych podatków dotyczących działalności związanej z „przetwarzaniem, wydobywaniem i przechowywaniem aktywów wirtualnych”.

Ameryka Łacińska w awangardzie kryptowalutowej

W ubiegłym tygodniu pojawiły się informacje o akceptowaniu bitcoina jako prawny środek płatniczy w specjalnej strefie ekonomicznej Honduras Prospera. Ośrodek ten reprezentuje nowy model rozwoju gospodarczego, który ma przyciągnąć kapitał i innowacje do regionu.

Podstawą tej futurystycznej wizji jest wykorzystanie BTC przez wszystkich, którzy założą tam swoje siedziby. Wiele wskazuje również na to, że nowa fala podejścia do kryptowalut rozszerza się na całą Amerykę Łacińską. Wynika to przede wszystkim z dwóch czynników, które są istotnymi problemami w tym regionie – integracji finansowej i zapewnienia stabilności gospodarczej w warunkach niekontrolowanej inflacji.

W przypadku Salwadoru dane pokazują, że 70% ludności nie posiada konta bankowego. Istnieje jednak zapotrzebowanie na integrację finansową, czego dowodem jest popularność opartego na sieci Lightning Network portfela Chivo. W miesiąc po jego uruchomieniu dwa razy więcej Salwadorczyków posiadało taki portfel niż konto bankowe.

źródło: Bitcoin Magazine

brazyliza zmierza do uregulowania bitcoina i kryptowalut
reklama
reklama