Brave zarzuca krajom UE niewłaściwą ochronę prywatności | Wiadomości | CrypS.

Brave zarzuca krajom UE niewłaściwą ochronę prywatności

Mariusz Przepiórka
przeglądarka brave o ochronie danych osobowych przez kraje Unii Europejskiej

Przeglądarka Brave złożyła skargę, w której wzywa Komisję Europejską do podjęcia działań przeciwko rządom państw członkowskich. Zdaniem Brave, unijne kraje nie chronią prywatności swych obywateli w wystarczającym stopniu. Niestety dotyczy to także naszego kraju. 

W niedawnym raporcie Brave dowodzi, że jedynie w pięciu krajach instytucje zajmujące się ochroną danych zatrudniają więcej niż 10 specjalistów w zakresie technologii. Stawia też tezę, że to zbyt mało, by skutecznie tropić nieprawidłowości w branży Big Tech. Zgodnie z danymi Brave, w Polsce mamy tylko 2 wykwalifikowanych specjalistów przydzielonych do pracy w tej dziedzinie. Towarzyszymy im przy tym 224 nietechnicznych pracowników. W konsekwencji stosunek liczby fachowców do pozostałych zatrudnionych jest w naszym kraju najniższy w Europie.

Wykwalifikowani specjaliści zatrudniani przez rządy do ochrony danych osobowych - źródło: Brave
Wykwalifikowani specjaliści zatrudniani przez rządy do ochrony danych osobowych – źródło: Brave

Brave zarzuca krajom UE, że przeznaczają zbyt małe kwoty na instytucje odpowiadające za ochronę danych. W swej skardze wskazuje, że nawet w wypadku wykrycia nieprawidłowości władze rezygnują z pozwu przeciwko wielkim firmom, ponieważ obawiają się wysokich kosztów postępowania sądowego i sowicie opłacanych prawników drugiej strony. Zdaniem Brave, jedyny unijny kraj, który odpowiednio wyposaża swego odpowiednika UODO, to Niemcy.

przeglądarka brave o ochronie danych osobowych przez kraje Unii Europejskiej
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.