Brave Browser zintegruje dAppy Solana | Wiadomości | CrypS.

Brave Browser zintegruje dAppy Solana

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
brave logo

Popularna przeglądarka skupiająca się na prywatności – Brave, nawiązała współpracę z Solana, aby zaoferować wsparcie dla jej zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Według zespołu, integracja pozwoli dAppom Solana działać natywnie w przeglądarce.

Do tej pory Brave oferował tylko wsparcie portfeli oraz DEXów zbudowanych na Ethereum i Binance Smart Chain (BSC). Teraz jednak zespół doda również Solana do obsługiwanych sieci.

Ten wysokowydajny blockchain, doświadczył szybkiego wzrostu w ciągu ostatniego roku, stając się mocnym rywalem Ethereum. CEO projektu Brendan Eich powiedział:

Brave dodaje wsparcie dla tworzenia kont Solana, zarządzania kluczami, tworzenia i podpisywania transakcji, a także dodaje wsparcie dla interfejsów API JSON RPC Solana

Według Eicha, domyślne wsparcie dla Solany pomoże zapewnić szybki i niedrogi dostęp do zdecentralizowanej sieci, a tym samym “utoruje drogę dla następnego miliarda użytkowników kryptowalut”. Integracja z Solaną zostanie zakończona w ciągu pierwszej połowy 2022 roku.

Czym jest Brave Browser?

Brave Browser jest szeroko używany w krypto społeczności, ponieważ oferuje skupioną na prywatności alternatywę dla Google Chrome. Przeglądarka nagradza również użytkowników tokenem Basic Attention Token (BAT) za oglądanie anonimowych reklam. Z kolei token BAT zasila ekosystem reklamowy Brave, umożliwiając reklamodawcom zakup przestrzeni reklamowej.

Najnowsze partnerstwo otwiera blockchain Solana dla 42 milionów aktywnych użytkowników Brave i 1,3 miliona zweryfikowanych twórców. W zamian, Solana wdroży w swojej sieci protokół reklamowy Themis. Themis jest uważany za kluczowy kamień milowy w roadmapie BAT 2.0.

Tymczasem token SOL stał się ostatnio czwartą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, wyprzedzając Cardano i Tethera.

brave logoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.