Brak postępów nad kryptowalutowym miastem Akon City | Wiadomości | CrypS.

Brak postępów nad kryptowalutowym miastem Akon City

Konrad Juszczyk
Brak postępów nad Akon City

Akon City zostało zaprojektowane jako futurystyczne miasto inspirowane filmem Marvela „Czarna Pantera”, które ma stać się miejscem innowacji i rozwoju w Senegalu, będąc zasilanym przez kryptowalutę AKN. Niestety projekt Akona nie ruszył nawet o krok w ciągu ostatnich 12 miesięcy, gdy po raz pierwszy zapowiedziano działania. 

Brak postępów nad Akon City

Akon City oficjalnie powstało 13 stycznia 2020 roku, gdy prezydent Senegalu wręczył raperowi 2000 akrów ziemi. Pod koniec 2020 roku amerykańska firma inżynieryjna KE International przyznała piosenkarzowi i przedsiębiorcy Akonowi kontrakt o wartości 6 miliardów dolarów na budowę kryptowalutowego miasta w Senegalu. Niestety rozwój ultra nowoczesnego miasta, zasilanego kryptowalutą AKN, nie przebiega zgodnie z planem, gdyż na terenie poza uroczystym kamieniem upamiętniającym rozpoczęcie prac ponad rok temu, nie ma zupełnie nic.

budowa akon city

Akon przewidywał, że do 2024 roku miasto będzie miało posterunek policji, centrum utylizacji odpadów, elektrownię słoneczną, centrum handlowe, szpital i szkołę, mowiąc, że projekt zostanie ukończony w całości do 2030 roku. Biorąc pod uwagę fakt, że do drzwi puka już 2022 rok, a fundamenty miasta nie zostały jeszcze położone, możemy spodziewać się, że mapa drogowa projektu nie będzie przestrzegana.

Co dalej?

Wydaje się, że mieszkańcy Senegalu coraz bardziej sceptycznie odnoszą się do Akon City. Budowa projektu, w którym miały znaleźć się ultranowoczesne kręte drapacze chmur, wciąż jest w korpce, ponieważ prace budowlane jeszcze się nawet nie rozpoczęły. Skłania to mieszkańców, którzy mieli nadzieję na pracę, do zastanawiania się nad przyszłością projektu.

35-letni mieszkaniec Mbodiene, Jules Thiamane stwierdził: Położyli kamień węgielny wieloma przemówieniami i obietnicami. W porównaniu ze wszystkim, co zostało ogłoszone, nie widzieliśmy jeszcze wiele.

akon city

Przewiduje się, że budowa rozpocznie się dopiero w październiku po zakończeniu budowy innego miasta w Kenii, finansowanego przez Mwale. Warto dodać, że ponad jedna trzecia 16-milionowej populacji Senegalu żyje obecnie poniżej granicy ubóstwa, dlatego duża część mieszkańców tatmych rejonów wiąże duże nadzieje z Akon City.

Przedstawiciel zespołu Akona odpowiadając na zarzuty, wyjaśnił: Pierwsze 12 miesięcy spędziliśmy na planowaniu, autoryzowaniu, zawieraniu umów i rekrutacji podwykonawców.

Brak postępów nad Akon Cityreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.