Bored Ape Yacht Club potwierdza hack klubowego Discorda | Wiadomości | CrypS.

Bored Ape Yacht Club potwierdza hack klubowego Discorda

Redakcja
bored ape yacht club bayc'

Serwer Discord należący do Bored Ape Yacht Club – największej kolekcji NFT pod względem kapitalizacji rynkowej – został dziś zhackowany. Zespół potwierdził tą informację na Twitterze.


Nieznany haker uzyskał dostęp do oficjalnego Discorda przeznaczonego dla członków Bored Ape Yacht Club, Mutant Ape Yacht Club i Mutant Ape Kennel Club, trzech kolekcji NFT od Yuga Labs.

Udało mu się z powodzeniem umieścić link phishingowy na kanale Mutant Ape Kennel Club. Według PeckShield, był on zamaskowany jako „stealth NFT mint” i został użyty do kradzieży Mutant Ape Yacht Club #8662 od jednego z użytkowników.

Zespół BAYC stwierdził w swoim tweecie, że natychmiast „wychwycił” problem. Niemniej jednak ostrzegł użytkowników, by nie wybijali żadnych NFT za pomocą linku i przypomniał społeczności, że nie planuje żadnych żartów z okazji prima aprilis.

Według doniesień haker mógł przeprowadzić atak za pomocą Ticket Tool, popularnego bota Discorda, który automatycznie generuje tickety pomocy technicznej.

Użytkownicy Twittera ostrzegali przed podobnym hackiem na serwerze Discorda Doodles – innej popularnej kolekcji NFT. Póki co zespół nie wydał jeszcze oficjalnego potwierdzenia.

Hackowanie Discorda jest metodą, którą hakerzy często wykorzystują do przeprowadzania ataków phishingowych na kolekcjonerów NFT. Zaledwie kilka tygodni temu kolekcja NFT Rare Bears poinformowała, że jej członkowie padli ofiarą podobnego ataku i stracili aktywa o wartości ponad 790 000 dolarów.

bored ape yacht club bayc'reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.