Bloomberg: Bitcoin stanie się globalnym aktywem rezerwowym | Wiadomości | CrypS.

Bloomberg: Bitcoin stanie się globalnym aktywem rezerwowym

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bloomberg

Najnowszy raport Bloomberga sugeruje, że fundamentalne i techniczne wartości Bitcoina poprawiają się. Jak twierdzi agencja, BTC mógłby stać się globalnym aktywem rezerwowym.

Adopcja Bitcoina w głównym nurcie przyspiesza

Bloomberg opublikował nową edycję swojego miesięcznego raportu dotyczącego perspektyw kryptowalut, zatytułowaną “Rising Bitcoin Adoption Tide”. Finansowy gigant medialny ocenia różne czynniki przyczyniające się do rosnącego popytu na BTC i dostarcza prognozę, która pozwala zorientować się, dokąd zmierza pierwotna moneta.

Badanie jest w przeważającej mierze bycze. Przytacza ono zmianę paradygmatu sprzyjającą najstarszej kryptowalucie w zastępowaniu złota jako “globalnego cyfrowego aktywa rezerwowego”.

Według Bloomberga, Bitcoin zbudował mocną barierę na poziomie 50 000 USD, a opór na poziomie 60 000 USD staje się coraz słabszy. Agencja oczekuje, że ceny przebiją się przez tę przeszkodę i po trwającym okresie konsolidacji, pójdą na północ.

Jednak w przypadku wyprzedaży, najbardziej “ekstremalnym ryzykiem” jest 20-tygodniowa średnia ruchoma na poziomie 40 000 USD.

Bardziej prawdopodobnym scenariuszem na 2Q jest naruszenie oporu 60 000 USD i zmierzanie w kierunku 80 000 USD. Cofnięcie w kierunku wsparcia na poziomie 40 tys. dolarów jest naszym zdaniem mniej prawdopodobne

– czytamy w raporcie.

Wejście Tesli punktem zwrotnym

Jednym z kluczowych czynników cytowanych w raporcie, było odważne posunięcie Tesli, która postanowiła ulokować część swojego majątku w Bitcoinie. Bloomberg twierdzi, że był to “punkt zwrotny”, który może zachęcić inne firmy do dywersyfikacji portfeli. Teraz istnieje większe prawdopodobieństwo, że BTC przechodzi do tradycyjnych portfeli inwestycyjnych ze względu na FOMO, że BTC stanie się światowym benchmarkiem.

W istocie, fundamentalne i techniczne podstawy BTC poprawiają się, tworząc solidne argumenty za tym, że może on zastąpić złoto jako magazyn wartości w portfelach inwestorów. Takie warunki rynkowe sugerują, że sztandarowa kryptowaluta osiągnie “ekstrema cenowe” podobne do tych z okresów hossy w 2013 i 2017 roku. Bloomberg uważa, że w takich okolicznościach Bitcoin mógłby wzrosnąć do 400 000 USD.

bloombergreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.