Block prezentuje prototyp nanochipów do wydobywania BTC | Wiadomości | CrypS.

Block prezentuje prototyp nanochipów do wydobywania BTC

nano chip

Firma Block, której właścicielem jest Jack Dorsey, z powodzeniem zakończyła prace nad prototypem chipów ASIC do wydobywania bitcoinów. Są one wykonane w najnowocześniejszej technologii 5nm i nazywane są “nanochipami”.


Kilka miesięcy temu Block ujawnił ambitny plan “zrewolucjonizowania wydobycia bitcoinów”. Kluczową rolę mają odegrać własne chipy firmy. Będą one miały charakter open-source. To znaczy, że każdy pojedynczy górnik lub firma będą mogli korzystać z oprogramowania Block, aby testować, aktualizować i wykorzystywać je we własnych projektach.

Górnicy muszą poczekać na sprzęt trochę dłużej

Firma w komunikacie prasowym zauważyła, że opracowanie ASIC dla górnictwa było wyzwaniem technicznym i finansowym. Doprowadziło to do pewnych problemów – na przykład ze względu na zdecentralizowane dostawy, wielu górników i firm musi dłużej czekać na swój sprzęt.

Po pracy nad prototypami, Block zacznie eksperymentować z wariantami projektowymi i przeprowadzi “żywe” testy urządzeń wśród pierwszych użytkowników. Ponadto firma zakupiła kolejną partię chipów ASIC od Intela. Ma to umożliwić przyspieszenie prac nad nanochipami.

W marcu Block poinformował, że przygotowuje zestaw narzędzi do rozwoju górnictwa. Chodzi o zestaw narzędzi, który sprawi, że wydobywanie bitcoinów będzie bardziej dostępne.

nano chipreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.