BlockFi omyłkowo nagrodziło użytkowników dużą ilością BTC | Wiadomości | CrypS.

BlockFi omyłkowo nagrodziło użytkowników dużą ilością BTC

Redakcja
blockfi logo

Amerykańska platforma pożyczek kryptowalutowych BlockFi popełniła wczoraj kosztowny błąd. Firma wysłała do kilku klientów Bitcoina zamiast stablecoinów. Odbiorcy otrzymali groźby podjęcia działań prawnych, jeśli nie zwrócą aktywów.

BlockFi omyłkowo wysłało setki Bitcoinów do użytkowników. Płatności były związane z promocją platformy pożyczkowej. Użytkownicy mieli otrzymać GUSD, stablecoin o wartości 1 dolara, ale zamiast tego otrzymali BTC. Przykładowo, jeden ze zrzutów ekranu pokazuje, że użytkownik zamiast 701,4 GUSD otrzymał nagrodę w wysokości 701,4 BTC. Taka ilość BTC po dzisiejszych cenach ma wartość 28 milionów dolarów.

Kilka innych osób na Twitterze i subreddicie BlockFi również zgłosiło otrzymanie podobnych płatności.  Przedstawiciel BlockFi zamieścił oświadczenie w sprawie błędu. Potwierdził w nim, że “mniej niż 100 klientów błędnie otrzymało promocyjną wypłatę, która nie należy do nich”. Platforma dodała, że fundusze klientów są bezpieczna.

blockfi oswiadczenie

BlockFi skontaktowało się z osobami, które omyłkowo otrzymały wypłaty. Za niedogodności zaoferowało nagrody w wysokości od 500 do 1000 dolarów. Jeden ze zrzutów ekranu pokazuje, że firma zagroziła klientom działaniami prawnymi, jeśli nie zwrócą funduszy. W e-mailu czytamy:

Brak zwrotu błędnie otrzymanych aktywów do godziny 5:00 PM EDT dzisiaj (18 maja 2021) może stanowić przestępstwo i spowoduje podjęcie przez BlockFi działań prawnych. Jeśli zainicjujesz zwrot do tego czasu, wpłacimy 500 GUSD jako rekompensate za wszelkie kłopoty, które to spowodowało.

Chociaż BlockFi popełniło dużą wpadkę, jest mało prawdopodobne, że użytkownikom ujdzie na sucho przetrzymywanie aktywów. Jest to bowiem scentralizowana platforma, która podczas rejestracji wymaga przejścia przez procedurę KYC.

blockfi logoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.