Bitstamp wszedł we współpracę z drużyną esportową Immortals | Wiadomości | CrypS.

Bitstamp wszedł we współpracę z drużyną esportową Immortals

Zerelik Maciej
bitstamp giełda kryptowalut

Organizacja esportowa Immortals podpisała trzyletnią umowę partnerską z giełdą kryptowalut Bitstamp. Zgodnie z umową, Bitstamp będzie partnerem założycielskim organizacji i oficjalną platformą giełdową drużyny.

Nie jest to pierwsze wejście Immortals w świat kryptowalut. Zespół już wcześniej nawiązał współpracę z firmą DeFi zajmującą się sztuczną inteligencją fetch.ai. Bitstamp będzie więc drugim krypto partnerem zespołu.

Nie jest to również pierwsza styczność Bitstamp z esportem. Zaledwie trzy tygodnie temu giełda ogłosiła, że zapłaci prawie 6,1 miliona dolarów, aby stać się wyłącznym sponsorem brytyjskiej organizacji Guild Esports.

Immortals prowadzi drużyny esportowe w grach „League of Legends” oraz „Valorant”. Obie pozycje są opracowywane i wydawane przez Riot Games, który w zeszłym roku wszedł we współpracę z giełdą FTX.

Dyrektor generalny Bitstamp USA, Bobby Zagotta, wyraził swoją wiarę, że nowe partnerstwo z Immortals pomoże stworzyć „bardziej autentyczne doświadczenie między kryptowalutami i grami”. Zagotta powiedział:

Służenie cyfrowym tubylcom zawsze było dużą częścią etosu Bitstamp. Obejmuje to graczy i streamerów, którzy byli jednymi z pierwszych, którzy zbadali integrację aktywów cyfrowych w swojej branży i zrozumieli wartość kryptowaluty.

Celem partnerstwa Immortals jest w dużej mierze pomoc w edukacji graczy na temat kryptowalut, jednocześnie oferując fanom esportu kryptowalutowe giveaway’e. Za każdym razem, gdy drużyna „League of Legends” Immortals zabije pierwszego przeciwnika w dowolnym meczu League of Legends Championship Series (LCS), Bitstamp będzie dawał fanom szansę na wygranie kryptowalut.

Jako część umowy, Immortals tworzy również specjalny nowy zespół twórców treści dla „Valorant” o nazwie Team Bitstamp. Twórcy ci, choć nie są zawodowcami esportu, będą działać jako ambasadorzy marki zarówno Immortals, jak i Bitstamp, prowadząc livestreamy i rozdając kryptowalutowe nagrody.

bitstamp giełda kryptowalut
reklama
reklama