Bitstamp dodaje nowe kryptowaluty do listy obsługiwanych | Wiadomości | CrypS.

Bitstamp dodaje nowe kryptowaluty do listy obsługiwanych

Marek Lesiuk
bitstamp logo

Bitstamp, jedna z największych europejskich giełd kryptowalut, ogłosiła, że planuje rozpocząć obrót siedmioma nowymi środkami wirtualnymi.

Klientom udostępnione zostaną: basic attention token (BAT), ethereum classic (ETC), paxos standard (PAX), stellar lumens (XLM), USD Coin (USDC), zcash (ZEC), a także 0x (ZRX).

W związku ze zmianami, Bitstamp uprzedził, że na platformie prowadzone są stosowne prace. Jak stwierdzono, firma „nie może gwarantować”, że na pewno obrót powyższymi aktywami wirtualnymi faktycznie się rozpocznie, tym niemniej w żaden sposób ma to nie wpływać na obsługę walut już na platformie obecnych.

Giełda szczyci się i chwali wysokimi standardami przez siebie spełnianymi. Dowodami tychże są, wedle giełdy, posiadane przez nią licencje na działalność w obszarze usług finansowych, wydane przez stosowne instytucje w Luksemburgu oraz stanie Nowy Jork (nie bez satysfakcji ze strony jej przedstawicieli zauważa się przy tym fakt, iż była pierwszym podmiotem operującym kryptowalutami, który takowe otrzymał).

Bitstamp jest także najstarszą giełdą obracającą aktywami wirtualnymi, która aktualnie pozostaje w biznesie – jest to dziewiąty rok jej aktywności , co biorąc pod uwagę dużą ilość oszustw, ataków hakerskich, częstych fluktuacji kryptowalut i wynikającą z tego niepewność, a także uwzględniając standardy tego sektora, można kurtuazyjnie uznać za wynik godny szacunku.

bitstamp logo
reklama
reklama