BitPay dodaje nowe kryptowaluty i udostępnia Lightning Network | Wiadomości | CrypS.

BitPay dodaje nowe kryptowaluty i udostępnia Lightning Network

Mariusz Przepiórka
bitpay

CEO BitPay Stephen Pair poinformował w wywiadzie udzielonym Cointelegraph, że klienci platformy wkrótce uzyskają dostęp do większej liczby kryptowalut. Nie zdradził jednak o jakie waluty chodzi oświadczając, że BitPay interesuje się tylko najlepszymi blockchainami.

W tej chwili najważniejsze kryptowaluty obsługiwane na BitPay to bitcoin (BTC), bitcoin Cash (BCH) oraz ether (ETH). Pair podkreślił, że klienci wciąż dopytują się o kolejne, dlatego niedawno BitPay dodał obsługę XRP, USDC, Gemini Dollar (GUSD) i Paxos Standard Token (PAX).

Kolejną dobrą wiadomością dla użytkowników BitPay jest to, że spółka zamierza umożliwić korzystanie z Lightning Network. Dzięki temu uzyskają oni opcję dokonywania płatności poza blockchainem. Jak podkreślił Pair, zmiany są efektem strategii spółki, która zakłada wsłuchiwanie się w głosy jej klientów. BitPay jest jedną z najpopularniejszych firm wdrażających krypto-płatności w codziennym życiu.

bitpay



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.